Atatürk Neden Sevilmiyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben insanın dininin ne olduğunu bakmam, ben bir insanın ne yaptığına bakarım. Başka insanlar Atatürk'e tapması Atatürk'ün sorunu değildir. Sorun tapanların sorununudur. Burada Atatürk suçlu olamaz.

Atatürk, bir ülkenin kurtuluşu için önderlik yapmış ve başarılı olmuş bir komutan. O yüzden hakkını yedirtmem ve laf söylettirmem.

Atatürk İslam için birkaç söylemde bulunabilir. Onun şahsi fikridir. İlla Müslüman veya İslam sevdalısı olmak zorunda değil.

Benim dinim bana, senin dinin sanadır. Bu çok güzel bir sözdür ve çok seviyorum.

İnsanları inandıkları dinleri ile eleştirmemeliyiz.

Atatürk sevilmemesin nedeni söyleyeyim.

Zamanında Atatürk devlete zarar gelmesin diye bazı şeyler yaptı. Bunu yaptığı için sevilmiyor olabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Camileri ahıra, kerhanelere çevirdiğinin kanıtı var mı? Varsa atın, lütfen.
Bunlar tamamen asılsız iddialardır. Camii'ler ve bu tarz büyük binalar savaş gereği depo, yatakhane, ambar gibi kullanılıyordu. Osmanlı döneminde de, başka dinlere ve milletlere sahip diğer başka ülkeler tarafından da yapılan kilise veya başka büyük binaları savaşta başka amaçlarla kullanmak gayet normal bir olaydır. Düşmanlıktan dolayı "Atatürk camiileri ahır yaptı." gibi yalanlar uydurulmuştur ki bu binaları ihtiyaçlar dahilinde kullanmak uzun yıllardır yapılan bir şeydir. Yıkıldı veya ahır yapıldı denilen camiiler tamir edilemeyecek kadar hasar gördükleri için yıkılmış, tamir edilebilir olan camiiler restore edilip halkın ibadetine açılmıştır. Bunun haricinde Atatürk/CHP döneminde de bir sürü camii sıfırdan yapılmış ve ibadete açılmıştır.

Son düzenleme:
Sözleri atar mısın? Mesela bu söz yalan. Sadece bir yorum.
H. C. Armstrong'un Grey Wolf, Mustafa Kemal, An Intimate Study of a Dictator adlı kitabında Atatürk'ün İslâm hakkında söylediği iddia edilen sözün yer aldığı sayfa'un Grey Wolf, Mustafa Kemal, An Intimate Study of a Dictator adlı kitabında Atatürk'ün İslâm hakkında söylediği iddia edilen sözün yer aldığı sayfa

Kaynağı iyi ise lütfen at.

Malum yasa var dostlar.
Gönül isterdi bunları da konuşalım, şu anki siyasetide konuşalım ama yasalar işte..

@iComsium

Buna karışamazsın insanların özgürlük hakkı var, düşünce hakkı var. Şimdi sen gelip adam Atatürk'ü sevmiyor diye döversen bu özgürlüklerin anlamı kalmaz.
Dostum bu konunun amacı tartışmak zaten. Yanlış bir konu olsa moderatör kapatırdı. Birazdan zaten konuyu kilitlerler. Sen size ne gibi yanıt veriyorsun resmen.

Sorsanız bir çok sevene, annesinin adını bilmez.
Misal benim arkadaşım koluna Atatürk imzalı dövme yaptı. Ama hakkında pek bir şey bilmez. Çünkü bu bir akım. Ortamlar için gerekli.

Atatürk'ün çağdaş olması ama öte yandan dine karşı olmasına anlam veremedim.

Zira Avrupa kendi dininden o kadar çile çekmesine rağmen, sıkı sıkıya dinini bugün bile bağlıdır.

Atatürk örnek alınacak bir insan olarak da görmem. Çünkü bu ülkenin insanları, Cumhuriyet kuracağız diye savaşmadı.
Din elden gidiyor deyip, korkularını atarak savaştı. Cumhuriyet kurarak insanları kandırdılar ancak.

Halife gözlerine battı ama Papa'ya herkes saygı duyuyor.
İşte medeniyet budur. İslam'ın olmadığı her yer.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı