Atatürk neden sevilmiyor?

Sevmeyenlerin hangi kitleden olduğu belli o kitlenin kapasitesi de belli
e tabi haklılar, milletine değer veren adamı neden sevsinler ki?

Osmanlı döneminde çiftçilerde alınan %10 luk vergiyi kaldırmış
Çiftçilere toprak verdi iş makinelerinin sayısını arttırdı,Atatürk orman çiftliğini kurdu.
Osmanlı devleti tarafından yabancı ülkelerin gemilerine uygulanan kabotajı kaldırdı.
Yabancı gemilerin sadece insan taşıyabileceğini söyledi.Kendi yurttaşlarına
kaptanlık gibi denizcilik mesleklerini üstlenebilme hakkı tanıdı.
Kadınlarımıza seçme ve seçilme hakkı tanıdı.
Dinin devleti İslamdır ibaresini kaldırıp halka cehaletten kurtulma şansı tanıdı.
Egemenliği kayıtsız şartsız milletine verdi.
Saltanatı kaldırdı cumhuriyeti getirdi.
Daha benim saymakla bitiremeyeceğim tonla kurum kurdu tonla devrimler getirdi.
Üstelik bunların hepsini 25 yıldan kısa bir sürede yaptı.
Atamı sevmeyen insan müsveddelerine söylenecek çok söz varda burası yeri değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamamı dini sebepler yok Kuran'ı Türkçe'ye çevirmiş de ezanı Türkçe okutmak istiyormuş da, Şeyhleri asmış da(yaptıysa HELAL OLSUN!), yahudiymiş, masonmuş da falan filan. Şu konuya da gelirsek: Hem sevmek hem de saygı duymak zorundalar, yoksa bu ülkede yerleri yok BU KADAR! Bu adam bu ülkeyi kurtarmak için elinden geleni yapmış, bugün köle değilsek bu adamın mücadelesi sayesindedir. Tabii ki SEVECEKLER SAYGI DA DUYACAKLAR!

Tamamı dini sebepler yok Kuran'ı Türkçe'ye çevirmiş de ezanı Türkçe okutmak istiyormuş da, Şeyhleri asmış da(yaptıysa HELAL OLSUN!), yahudiymiş, masonmuş da falan filan. Şu konuya da gelirsek: Hem sevmek hem de saygı duymak zorundalar, yoksa bu ülkede yerleri yok BU KADAR! Bu adam bu ülkeyi kurtarmak için elinden geleni yapmış, bugün köle değilsek bu adamın mücadelesi sayesindedir. Tabii ki SEVECEKLER SAYGI DA DUYACAKLAR!
Sen bu vatanseverlikle koşarak gidersin o zaman hakkariye. Bu kadar sembolik konuşup artislik yapmaya gerek yok. Kimse bir değil kimin kimi sevip saygı duyacağını da kestiremeyiz de değiştiremeyiz de. Hadlerini aşmadıkları sürece ne düşünürlerse düşünsünler.

Nankörlük, cahillik birçok sebebi var saygı duymamalarının fakat sevmek insana özgü bir şey. Benim sevgim ve saygım sonsuzdur fakat insanların sevmeme nedenlerini bilmiyorum. Etrafımda çok var zaten bunlardan nedenini sorduğumda ise Atatürk hocaları astı gibi olabildiğince saçma nedenler söylüyorlar. Atatürk kur'an ve peygamberi aşağıladı diyorlar. Kanıtları var mı yok tabii ki o yüzden o tiplere takılmamak lazım hocam. Sen seviyor musun ve saygı duyuyor musun? Ben seviyor muyum ve saygı duyuyor muyum? Evet. O zaman bırakın kendi yalan ve küçük beyin gerektiren dünyalarında yaşasınlar.

Tamamı dini sebepler yok Kuran'ı Türkçe'ye çevirmiş de ezanı Türkçe okutmak istiyormuş da, Şeyhleri asmış da(yaptıysa HELAL OLSUN!) falan filan. Şu konuya da gelirsek: Hem sevmek hem de saygı duymak zorundalar, yoksa bu ülkede yerleri yok BU KADAR! Bu adam bu ülkeyi kurtarmak için elinden geleni yapmış, bugün köle değilsek bu adamın mücadelesi sayesindedir. Tabii ki SEVECEKLER SAYGI DA DUYACAKLAR!
Atatürk kimseyi asma yetkisine sahip değildi.
Bu tarz kararları mahkemeler verir.
Karar istiklal mahkemeleri tarafından verildi ve asılan din adamları haindi.
Vatana ihanet etmeyen din adamlarına herhangi bir şey yapılmadı hatta büyük bir saygı gördüler.
Atatürk Abdurrahman Kamil Yetkin i babası gibi görmüştür hatta baba diye hitap etmiştir.Bunu anlatan da Abdurrahman Kamil Yetkin in bizzat kendisidir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Atatürk kimseyi asma yetkisine sahip değildi.
Bu tarz kararları mahkemeler verir.
Karar istiklal mahkemeleri tarafından verildi ve asılan din adamları haindi.
Vatana ihanet etmeyen din adamlarına herhangi bir şey yapılmadı hatta büyük bir saygı gördüler.
Atatürk Abdurrahman Kamil Yetkin i babası gibi görmüştür hatta baba diye hitap etmiştir.Bunu anlatan da Abdurrahman Kamil Yetkin in bizzat kendisidir.
Hocam ben demiyorum bunu zaten, gösterdikleri saçma sapan argümanları söyledim sadece ben de kuru iftiradan öte görmüyorum bu argümanları. Bilgi için de teşekkürler. Saygılar.

Bak sen de kendi açından onların masal ve efsane olduğunu düşünüyorsun biz seni bu düşüncenden vazgeçirmeye çalışıyor muyuz çalışmıyoruz. Çünkü istesek de yapamayız. O yüzden senin de bu konuda yapabileceğin bir şey olmadığı için hikaye kitabı ağzıyla sembolik bir biçimde konuşmana gerek yok. Sevmiyorsa sevmez ne yapalım yani. Onların dini senin atandan daha önemli senin atan onların dininden daha önemli.

Geri
Yukarı