Atatürk olmasaydı ne olurdu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@Playboi Benim görüşümde bu şekilde bilmiyorum :) Olumlu şeyler söylersem veya tam tersini hep diğer yanım rahatsız olur.

Musul Kerkük bizim olurdu, adaları vermezdik, Selanik ve Girit adası bizim olurdu. Halep'i vermezdik. İkinci dünya harbine vahdettin oğlu Osmanlı paşasıyla girer Ortadoğu ve balkanlardaki topraklarımızı geri alırdık. Rusya bir yandan Osmanlı tokadıyla uğraşırken son darbeyi Hitler vurunca süper güç Almanya ile birlikte önce İngiltere sonra tüm avrupa ve Osmanlı bir birlik olurdu. Daha sonra tabii V2 roketlerimiz ile Amerikanın doğu sahilini bombalardık. Amerika iki yerden de gelen saldırılara karşı koyamaz sonunda teslim olur alman ve japonların yönettiği bir vassal haline gelirdi. En sonunda da Uygur Türklerine yapılan işkenceleri önler Çini vergiye bağlardık. Vergiye bağladığımız Çin'in dışarıya açılması pek söz konusu olmaz ve korona virüs çinden dışarıya çıkmazdı. Ve ben de karantinada kalmaz yarın sabah arkadaşlarla moda sahilde çekidek kola yapabiliyor olurdum.(!)

Atatürk olmasaydı bu ülke olmazdı. İngiliz, Fransız falan olurdun. Fakat İngiltere'de yaşayan İngilizler gibi ya da Fransa'da yaşayan Fransızlar gibi refah seviyen yüksek yaşar mıydın orası meçhul. Büyük ihtimal hepimizi sömürür, köle olarak kullanırlardı. Ek olarak Atatürk olmasaydı biz olmazdık ifadesi yanlış. Atatürk olmasaydı olurduk, fakat ne halde olurduk?

Olamazdı. Türk ismi sinilinirdi.

Bence silinmezdi hocam neden? Burada Türk halkının feraset ve gücünü atlamamak gerekir. Yukarıda yazdım Atatürk'ün silah arkadaşı olan bir sürü büyük kumandan var. Bir diriliş gerçekleşirdi ama şuankinden daha iyi bir durumdamı olurduk daha mı kötü orası bilinmez işte.

Hepimiz Japon, Bangladeşli olurduk.

Bence silinmezdi hocam neden? Burada Türk halkının feraset ve gücünü atlamamak gerekir. Yukarıda yazdım Atatürk'ün silah arkadaşı olan bir sürü büyük kumandan var. Bir diriliş gerçekleşirdi ama şuankinden daha iyi bir durumdamı olurduk daha mı kötü orası bilinmez işte.

Ben Atatürk'ün verdiği kararları verebilecek bir silah arkadaşı olduğunu sanmıyorum. Olsaydı Atatürk' ün ölümünden sonra ülke geriye gitmek yerine ileri giderdi.

Hindistan'ı nasıl bıraktıysa bizi de bırakırdı.

Ülke olmayacağı için hâli de olmazdı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı