Atatürk'ün Bilim İle İlgili Çalışmaları

Şu an ülkeyi atatürk yönetmediğine göre neden "çip" üretmediğimizin sebebi ortada biraz bence.
Şuanda çağdışı bir sistemle yönetildiğimizin farkındayım, Atatürk devlet kurmuş bir adam bilim ile alakası olmayan bir mesleği vardı, aslında bunu soruyu soran sistemi, hocayı da sorgulamak gerekiyor.
Burda önplana çıkan aslında ülke insanımızın geçmişten bugüne yelikçi olmayıp genellikle gerici olduğunu düşünelim zira ülkesini kurmuş bir lidere günümüzde küfür dahi ediliyor.
Dipnot; İnsan kalitemiz düşük maalesef.

O dönem biraz karışık tabi. Her dönemi kendi şartlarıyla incelemek ve eleştirmek gerek. Ortada Osmanlı İmparatorluğu'ndan kalan bir enkaz vardı. Bilmiyorum belki de yaşayan halklar bunu böyle görmüyordur. Bir şey diyemeyiz. Herkes eleştirilebilir ama küfür hoş değil. Ben de yeri geldiğinde eleştiriyorum, Kemalist de değilim. Ama halkın sanatla felsefeyle edebiyatla tanıştırılması hoş gibi. Lakin o zamanlarda da tabiki farklı sanat eğilimleri mevcuttu. Mesela dil konusu? Evet anadilde eğitim mutlaka önemli bir hak ve düzeltilmesi şart bir sorun. Bilmiyorum belki de o dönemde herkes dilinden de memnundu? Ama ortak ve tüm halkın rahatça anlaşabildiği eksik ya da yanlış yeni bir dilin öğretilmesi bana bilimsel bir başarı gibi geliyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı