Ateist ile Arkadaş Olunur mu?

Yanlış okumuşsun. Ya da okumadan bana yanıt yazmışsın. Konu sahibinin, senin yazdığı gibi bir cümlesi yok! Tekrar oku istersen?
"Allah'a laf etti" diye bir cümle var. Allah'a laf etmek, belki eleştiri anlamındadır? Bunu bilmeden yorum yapmak doğru değil. Bence çağıralım gelsin gerçeği anlatsın. 3. kişiye söz hakkı doğmuş durumda. Tanrı'ya eleştiride bulunmak, inançlı insanın inancına saygısız değildir. Mesela ben "tanrı öldü" desem, inanan kişiye hakaret etmiş olmam! Sadece fikrimi söylemiş olurum.

"Sizin Allah dediğiniz" demiş. Ben orayı tam çözemedim okumadığımdan değil ama söylemeye çalıştığı şey fazla yoruma açık biraz tahmin ederek cevaplamış oldum aslında. Ama her dini tartışmada olduğu gibi bunun da sonu "kaWGa" ya gidermiş gibi geldi.

Din, dil, ırk vb. farketmeden karşısındaki insanın tercihlerine saygısı olmayan her insanla arkadaşlık kurulmamalı.

Yoksa burası Türkiye bana göre her görüşten insanın beyinsizi bol. Elazığ'da deprem olur kiralar yükselir "müslüman ahlakıııı", İzmir'de deprem olur kiralar yükselir "ateist ahlakııııııı". Saçma sapan şeyler.

O tür konuları konuşmazsanız bence hiçbir sıkıntı olmaz eğer kişiliğini seviyorsan veya diyelim konuştunuz çok önemseme dinlememeye çalış o da vazgeçer böyle bir durumda. Arkadaş olmamak için çok sebep yok.

Sanırım şakaya devam.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı