Ateist olma rehberi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sence herkes eşit mi yaratılıyor? Herkesin sınavı farklı, kimi zengin malını doğru yere kullanmaz kaybeder, diğeri fakir, sabretmez çalarsa kaybeder, orta halliler de aynı şekilde 2 sinin karışımı.
Gerçekten çok haklısınız herkesin sınavı farklı. Bazıları genetik hastalıklarla fakir bir ailede doğuyor, bazıları aşırı zengin bir ailede hiçbir sağlık sorunu olmadan Batı ülkelerinde doğuyor. Sizce malı doğru yerde kullanmak mı daha zor yoksa fakirlikten zenginliğe yükselmek mi?

Bunun sebebi çocukların zekası değil. Asıl mesela çocukların bunun gibi dinci yobazların böyle nesiller yetiştirmesi.
  • Câbir Bin Hayyân (720-815) Câbir bin Hayyân, birçok bilim adamı tarafından modern kimyanın kurucusu olarak kabul edilir. ...
  • Harezmî (780-850) ...
  • 3. Farabî (873-950) ...
  • Bîrûnî (973-1061) ...
  • İbn-i Sînâ (980 – 1037) ...
  • Cezerî (1136-1206) ...
  • 7. Uluğ Bey (1394-1449)
Neresinden bakarsan orasından görürsün görmek istemeyen görmez o yüzden anlatmıyorum size sadece adlarını bilin de cehaletiniz bir nebze azalsın.

Tabiki olurum. 😇 Dinleri anlamakla başlayabilirsin şu an. Kuranı, İncili, Tevratı oku. Hadisleride oku. İslam Kurandan ibaret değil. Din mitolojilerini okuyabilirsin. O zaman nasıl uydurma olduğunu göreceksin. Bilim okuyabilirsin. Okudukça dinlerle ne kadar zıt olduğunu göreceksin. Evren, yıldızlar, karadelikler, gezegenler, dünya, canlılık vs. Bunları detaylıca araştır oku. Zaten okudukça fikrin değişecek. Öyle 1-2 gün ile olmaz o iş. Zamanla olur bu. Zorlama kendini ateist veya deist olacağım diye. Sadece okumaya, öğrenmeye bak.
Sadece islam düşmanlığı üzerinden bir şeyler anlatmaktansa bu şekilde yorumlar yaparsanız kimse düşüncelerinize karşı çıkmaz. Lütfen bütün konuların altında bu objektiflikte olmaya çalışın. 👍

Eki Görüntüle 516910
Allah Allah ben mi yanlış hesapladım dedim, yok doğru da hesaplamışım! 48🤔 Bu arada Elhamdülillah...
Bu arada π'yi 5 alın. Ancak öyle çıkıyor.
1584623159919.png

Okudukça Allah'ın ne kadar muhteşem bir evren yarattığını görebiliyoruz, bol bol araştırın bence de, her seferinde biraz daha şaşıracaksınız evren ile ilgili şeyleri öğrendikçe.
Ne kadar muhteşem bir evren yarattığını hangi ayette anlatıyor Allah? Evreni genişletmek gibi konulardan bahsediyorsan o ayeti eğip büktükleri için öyle bir şey yazıyor sanıyor insanlar.
  • Câbir Bin Hayyân (720-815) Câbir bin Hayyân, birçok bilim adamı tarafından modern kimyanın kurucusu olarak kabul edilir. ...
  • Harezmî (780-850) ...
  • 3. Farabî (873-950) ...
  • Bîrûnî (973-1061) ...
  • İbn-i Sînâ (980 – 1037) ...
  • Cezerî (1136-1206) ...
  • 7. Uluğ Bey (1394-1449)
Neresinden bakarsan orasından görürsün görmek istemeyen görmez o yüzden anlatmıyorum size sadece adlarını bilin de cehaletiniz bir nebze azalsın.
İbn-i Sina Müslüman değildi kardeşim, araştır ve öğren.
Hacı sorular zor ama ya(!)🤣

Ben elendim beyler görüşürüz🤣
Ya şimdi ben sana o ayeti şöyle açıklayayım: ...
Neyse aklımdan çıktı, sonra eğip bükeceğim ben sana :)

Allah razı olsun kardeşim.
Belki ateist olamayacağım ama sizlere bu araştırmacı kişiliklerinizden dolayı saygı duyuyorum. Keşke bütün insanlar olarak ezbere yaşamayı bırakıp araştırarak yaşasak. O zaman belki böyle komik videolar göremezdik ama hayat daha güzel olurdu.
Ben insanların inancına karışmam. Ateist olman bana bir şey kazandırmaz ama sorgulayan bir birey olman beni mutlu eder. :) Önemli olan insanlar sorgulamalı. Bende bu yolda ilerledim. Dinleri araştırırken dinden çıkmamam lazım demeyin. Her zaman objektif olamaya bakın.

Gerçekten çok haklısınız herkesin sınavı farklı. Bazıları genetik hastalıklarla fakir bir ailede doğuyor, bazıları aşırı zengin bir ailede hiçbir sağlık sorunu olmadan Batı ülkelerinde doğuyor.
Allah'ın takdiri, ki akli dengesi tam olmayan insanlar, sorgu sual olmayacağı için kişilerin ailelerine bir nevi sınav oluyor. Böyle çok kolaymış gibi konuşuyorum ama akrabalarımızdada yaşayanlar var o kadar kolay bir şey değil, bilmediğimiz bir şeyde değil.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı