Ateist oluyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
1-
ey insan! Seni (şekilsizlikten çıkararak en güzel bir şekilde) yaratıp düzgün ve dengeli kılan, seni dilediği bir sûrette birleştiren, keremi ve ihsânı bol rabbine karşı seni aldatan nedir?” (el-infitâr, 6-8)

2-
andolsun biz insanı, çamurdan (süzülüp çıkarılmış) bir özden yarattık. Sonra onu sağlam bir karargâhta nutfe hâline getirdik. Sonra nutfeyi aleka (aşılanmış yumurta) yaptık. Peşinden, alekayı, bir parçacık et hâline getirdik; bu bir parçacık eti kemiklere (iskelete) çevirdik; bu kemikleri etle kapladık. Sonra onu başka bir yaratışla insan hâline getirdik. Yapıp yaratanların en güzeli olan Allah pek yücedir. Sonra, muhakkak ki siz, bunun ardından elbet öleceksiniz. Sonra da şüphesiz, sizler kıyâmet gününde tekrar diriltileceksiniz.” (el-mü'minûn, 12-16)

3-
Ateist olma düşüncesine seni yönelten en başta ki suçlu ailendir. Ailen sana islamiyet hakkında bir şey öğretmedi ise ve sen çevrende ki insanlara bakarak ya da çevrende gelişen olaylara bakarak böyle bir düşünceye yöneliyor olmanın tek suçlusu ailedir. Okulda iken bize öğretilen temel bir şey vardı bilmem hatırlar mısınız bir çocuğun ilk eğitim yeri ilk öğretmeni ailedir.

Ben dört dörtlük tüm ibadetlerini yapan biri değilim belki ama her zaman Allah Teala'ya karşı gelmekten onu inkara sürükleyecek her türlü hallederden ona sığındım ve kalbime nefsime bir vesvese geldiği vaki hemen la ilahe illallah diyorum sonra euzu besmele çekiyorum sonra salavat getiriyorum gönlüm kalbim biraz olsun rahatlıyor bu nefs ile şeytanın vesveleri ile olan savaş kıyamete kadar devam edecek. Çünkü biz insanlar yaratılan mahlukat içinde en acizlerindeniz.

Sana tavsiyem

Şu linke girip orada biraz inceleme yap seni eminim doğru kaynağa ulaştıracak bir araç olur.

Din tüccarlarının linkini eklemiş. Bakmaya bile değmez.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı