Ateistler neden Türkiye'de dışlanıyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Madde 2 – Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde,
insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan,
demokratik, laik ve sosyal bir hukuk Devletidir. MADDE 4- Anayasanın 1 inci maddesindeki Devletin şeklinin Cumhuriyet olduğu hakkındaki hüküm ile, 2 nci maddesindeki Cumhuriyetin nitelikleri ve 3 üncü maddesi hükümleri değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif edilemez.

Yaptığınız şey akıl jimnastiğinden başka bir şey değil. "Üçgen'in üç köşesi vardır, o zaman Allah vardır." demek bir kanıt değildir, "Evren genişliyor, o zaman Allah vardır." bir kanıt değildir. Somut olaylar ile soyut olaylara cevap veremezsiniz. Soyut bir şey zaten yoktur.

Soyut diyeceğiniz bir şeyin somut Dünya'da bir karşılığı mutlaka vardır. Örnek vermek gerekirse düşünce dediğiniz şeyin karşılığı beyindeki elektrik sinyallerinin akışıdır, Ölçülebilir. Tanrı'nın somut dünya'daki karşılığı nedir? Düzen diyecek olursanız herkes için düzenin tanımı farklı olacaktır. Örnek vereceksek sizin yaptığınız aşı sizin için düzeni sağlayacaktır ama o virüs için düzenin bozulmasına yol açacaktır.
Hocam pamaklarına yazık. Akılcı bir tane cevabı yok. Sayfanın tamamını okuyabilirsiniz.
Geride. Cevapladım. Kaçıncı sayfa bilmiyorum yalan söyleyecek halim yok cevaplamasam niye söylemeyeyim. Bir daha yazamam yeter sanki faydası oluyor da? Geride bakabilirsin.
Tamam ben iyice baktım ve yok. Yalan söylüyorsun? Verecek cevabın yok bunu ikimiz de biliyoruz. Acizliğin bu kadarı artık. :D

Son düzenleme:
Hocam pamaklarına yazık. Bu arkadaş at gözlüğünü takmış bilgisi yok. Akılcı bir tane cevabı yok. Sayfanın tamamını okuyabilirsiniz.
Soyut olaylarla ve soyut kavramlarla gerçek dünyayı ne anlayabilir ne de açıklayabilirsiniz. Tam tersi de geçerli. Tanrı ile Evren'i, Evren ile Tanrı açıklayamazsınız. Dedikleriniz sadece bir fikir olur, onu da kabul ederseniz İnanç olur. Herkes ve her şey için aynı olan, her zaman tutarlı sonuçlar verecek ve somut bir karşılığı olacak ki somut olabilesin. Tanrı denklemini her koyduğunuz yerde sıkıntılar yaşayacaksınız. Evren'de neye bakarsanız Tanrıya ulaşamayacaksınız.

Neyse, iyi tartışmaydı. 1-3 saat oldu hala aynı şeyi tartışıyoruz. Sizlere iyi tartışmalar. Takipten çıkıyorum.
Hocam tartışma var mıydı sence? Bir tane bilgili müslüman olmaz mı ya. Bir tane mantıklı cevap gelmedi. Üzücü olan kısmı buydu. Keşke tartışacak bilgi ve donanım olsaydı. İyi geceler hocam ben de kaçtım.

İste körü körüne Müslüman'lar bende Müslüman'ım ama bu farkli duzeyde bir Müslüman'lik
Körü körüne Müslümanlık diye bir şey yok.
Son defa söylüyorum; etrafa bakmak kanıt değildir. Doğrulanmış ve araştırılmış makale istiyorum ben.

1-2 soru sormuştun sanırım. Aklında kalan sorular için söyledim.

İyi geceler.
Hocam bırakamadım. Niçin makale istiyordunuz? Konu çok uzadı da. Hatırlayamadım.
Hocam tartışma var mıydı sence? Bir tane bilgili müslüman olmaz mı ya. Bir tane mantıklı cevap gelmedi. Üzücü olan kısmı buydu. Keşke tartışacak bilgi ve donanım olsaydı. İyi geceler hocam ben de kaçtım.
Veriyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı