Ateistler neden Türkiye'de dışlanıyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İnsanlar kendi görüşüne sahip olmayan insanları hep dışlıyor veya hakaret ediyor. Bu siyaset ve Din'de çoğunlukta. Nedeni de insanların cahil ve araştırmamasından kaynaklı olduğunu düşünüyorum. İlk mesajlarda gördüm bende söylemek istiyorum. Türkiye laik bir ülkedir.

O da dogru. Direkt Allah'a sallayanlar benim de sinirime gidiyor.

Zaten sallayanda gerçek bir ateist değildir benim gözümde.
Geçen yıl ben de agnostik oldum çevrem ve sevdiklerim tarafından büyük bir tepkiyle karşılaştım ve olduğuma pişman oldum gibi dine geri dönmek için sürekli sebep arıyorum ama maalesef olmuyor insan bir kere aydınlanınca artık tanrının var olduğunun kanıtlarına pek inanası gelmiyor.

İşte bu yüzden kimseye söylemeyeceksin mesela ben ateistin önde gideniyim. 😅

Çünkü dünyanın geri kalanındaki gibi profesörler vesaire bu konunun üzerine düşmüyorlar. Ateizm de ilahiyatın alanındadır fakat Türkiye'de tartışılmıyor. Sebebi de ateizmin 15-22 yaş hastalığı olarak görülmesi. Türkiye'de yapılan anketlerde en çok ateistim diyen insan bu yaş aralığında çıkıyor. Çoğunluk da bunların kafası daha basmıyor, çocukluk hayali diyor. Benim gözlemlediğim bir durum da var. Tabi öznel gözlemlerime dayalı bir durum. Genelde lisede ben ateistim vesaire diyen adamlar üniversite bitirip iş aramaya başladıkları zaman cuma namazına başlıyorlar.

Nasıl yapılıyor hocam?
Screenshot_20210808-131319~2.png

Oradan "diğer" tıkla ve oraya "kitlenmesini istiyorum." yaz.

Ateistlerin çoğu genç ve bilgisiz olmadığı için. Sosyal medyada dini değerlere ağır küfürler ediyor bazıları. Ayrıca Allah'a sövüp kara mizah yapıyoruz diyorlar bazıları da. Bunlar hoş görülmemesi için yeterli sebepler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı