Ateistler neden Türkiye'de dışlanıyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Diger bir nokta adam inanmıyor inandırmak için her şeyi yapıyorlar inanmayınca da cehennemde yan falan deyip linclemeye calışıyorlar.

O konuda haklısın. Allah insanlara ve cinlere irade düşünme akıl vermiş.
Peygamberler göndermiş. Kimse kimseye karışmamalı herkes özgürdür. Halk arasında duymuşsundur dinde zorlama yoktur diye evet yok benim dinim İslam bana annem babam yakınlarım İslam dini üzerinde yaşamayı zorlar ki bu da haktır tebliğde buluna bilr. Ama Hristiyan yahudi ateist bunlarda zorlama yapamazsın bir kere söylerin aran açılmayacak kavga etmeyecek şekilde oda anlayışlı biri ise benim inancım bu düşüncem fikrim bu der sende üstelemezsin.
En başta dediğim gibi akıl ve irade sahibi olan insanlar ve cinler vardır yeryüzünde.

Ama bir Müslüman kesinle bir başka dine mensup olan kişinin cehenneme gitmesine razı olamaz ki böyle bir şey isterse inancında sıkıntı var demektir.
Gönül razı olmaması lazımdır. Yüzüne karşı diyemezsin bana ne cehennemde yan aklın başına gelsin gibi sözler Müslüman olacağı varsa da olmaz. Engel olmuş olursun. Ama dersen o kişiye bir araştır bak bul neyin ne olduğunu öğren hangi peygamberler hangi kavimle uğraşmış gibi sözler söyleyerek cezbedersen belki güzel şeyler olabilir.
Selam ve dua ile.

Çünkü ateist olan diğer dinlere özellikle de İslam'a sallamadan duramıyor (çoğunluk) ateistlikte bir inanç bence, onlar da hiçbir şeyin olmadığına inanıyorlar, haddini bilene kimsenin saygısızlık yapacağını sanmam, ama bir insan diğer insanın inancına saygısızlık ederse orada sevgi de saygı da kalmaz. Ayrıca bu ateist arkadaşlar dinlere sallayarak kendilerinin çok havalı ve modern olduğunu falan sanıyorlar, asi genç tripleri, onlara göre bir dine inanan da geri kafalı ve yobaz oluyor, yani bir zeki bu arkadaşlar var dünyada. Düzgün olanlara lafım yok.

Peygamberler göndermiş. Kimse kimseye karışmamalı herkes özgürdür. Halk arasında duymuşsundur dinde zorlama yoktur diye evet yok benim dinim İslam bana annem babam yakınlarım İslam dini üzerinde yaşamayı zorlar ki bu da haktır tebliğde buluna bilr. Ama Hristiyan yahudi ateist bunlarda zorlama yapamazsın bir kere söylerin aran açılmayacak kavga etmeyecek şekilde oda anlayışlı biri ise benim inancım bu düşüncem fikrim bu der sende üstelemezsin.
En başta dediğim gibi akıl ve irade sahibi olan insanlar ve cinler vardır yeryüzünde.

Ama bir Müslüman kesinle bir başka dine mensup olan kişinin cehenneme gitmesine razı olamaz ki böyle bir şey isterse inancında sıkıntı var demektir.
Gönül razı olmaması lazımdır. Yüzüne karşı diyemezsin bana ne cehennemde yan aklın başına gelsin gibi sözler Müslüman olacağı varsa da olmaz. Engel olmuş olursun. Ama dersen o kişiye bir araştır bak bul neyin ne olduğunu öğren hangi peygamberler hangi kavimle uğraşmış gibi sözler söyleyerek cezbedersen belki güzel şeyler olabilir.
Selam ve dua ile.
Müslümanlıkta inanmayana saygı diye bir şey yok dostum kusura bakma.

Selam ve dua ile.

Bende Müslüman'ım ama böyle ateistlere cok kötü davranmalrından rahatsızım.
Çünkü ateist olan diğer dinlere özellikle de İslam'a sallamadan duramıyor (çoğunluk) ateistlikte bir inanç bence, onlar da hiçbir şeyin olmadığına inanıyorlar, haddini bilene kimsenin saygısızlık yapacağını sanmam, ama bir insan diğer insanın inancına saygısızlık ederse orada sevgi de saygı da kalmaz. Ayrıca bu ateist arkadaşlar dinlere sallayarak kendilerinin çok havalı olduğunu falan sanıyorlar, asi genç tripleri. Düzgün olanlara lafım yok.

Hiç kimse hiç kimsenin dinine karışmamalı karıştıgında ben o nu haksız bulurum ben sorurum ateist misin muslumanmı ateist der bende Müslüman'ım tamam hiç karışmama gerek yok kendi tercihi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı