Ateizm hakkında

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

investigator

Decapat
Merhabalar. Zamanında ateist olmuş ve sonradan dini araştırıp müslümanlığa kalıcı olarak hulûl etmiş biri olarak ateistlerin veya diğer dinlere mensup insanların sorularını yanıtlayabilirim. Ayrıca Kur'an'ın ve dinimizin doğru olduğuna kanıt bir şey istiyorsanız, Yasin 38, 39 ve 40. ayetleri okumanızı öneririm. Bunu o dönemdeki hayat şartları dolayısıyla hangi insanoğlu yazabilir? Kur'an'da bulunan, bilimi mükemmel şekilde tanımlayan daha birçok ayet mevcut. Dediğim gibi aklınıza takılan şeyler varsa yanıtlamaya hazırım, iyi forumlar.
Yasin Suresi Ayet ﴾38﴿ Güneş kendisine ait yerleşik bir düzene göre (yörüngesinde) akıp gider. Bu, çok güçlü ve her şeyi bilen Allah’ın takdiridir.

Hak dinin İslam olduğu aşikar.

Bende ilk başta inançsızdım uydurma sanıyordum yalan söyleyemem Kur'an'ı hiç doğru düzgün okumadım ama ben genellikle hadisi şerifleri okuyarak müslüman oldum.
Önceden tecrübe etmiş din adamlarının yaptıklarından yapabileceğimi yaptım sahiden de gerçek çıktı .
Artık biri bana Allah'a inanıyor musun dediğinde Allah var diyorum inanıyorum demiyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı