Feministler hakkında

Bu kadar eğitimsizlikten ancak bu olur zaten. Herkes kavramları kendine göre yeniden anlamlandırır. Ama bir grup Feminizm'i kendi çıkarları için kullanan kadına bakıp bütün feministler kötü demek yanlış olur. Bu islamik teröristler var diye bütün Müslüman'ların terörist sayılması ile aynı mantık. Veya papalar erkek çocuklarına tecavüz etti diye bütün Hristiyan'ların bununla suçlanması vs. Bu liste uzar gider. Asıl önemli olan eğer biz bilinçli olursak bu tarz kavramları kendi çıkarları için kullanmak isteyen kişiler de başarısız olur.
Ben feminizmin kendisini veya feministlerin hepsini kastetmedim ve bunu siz de çok iyi biliyorsunuz. Eğitimsizlik diyip altını sıvamak kolay tabi.

Asıl amacı kadının hakim olduğu bir toplum yaratmak olan ama yüzüne kadın erkek eşit olsun makyajı yapan ideolojidir.

Ben feminizmin kendisini veya feministlerin hepsini kastetmedim ve bunu siz de çok iyi biliyorsunuz. Eğitimsizlik deyip altını sıvamak kolay tabii.

Eğitimsizliğe size demedim ki genel kitleye gidiyorum yanim sizce sokaktaki "içme eskiden su mu vardı?" dayılarının kaçı biliyordur feminizm nedir? Böyle bilgisizlik ortamında herkes her kavramı istediği yönde kullanır.

Feminizm kadın haklarını savunmak ( din, dil, ırk ve mezhep ) fark etmeden olacaksa ve erkek düşmanlığı yapmayacaklarsa ben varım. Günümüzde pek çok " feminazi " dediğimiz örgütler erkek düşmanlığı ve Türk düşmanlığı yapıyor pkk tarafından öldürülen aybüke öğretmeni kaç tane feminazi derneği andı? 1 elin parmağını geçmez ayrıca kadınların haklı davasına zarar vermiyor feminazi örgütü. Feminazici teröristler bir kenara feminist dostlarımız bir kenara.

Aslında feminist değil de feminizmi daha mantıklı olur. Sizce ileri zamanda erkek feminist olacak mı? Kendi günlerinde sokağa çıkıp haklarını savunacak mı erkekler?
Feminizm female kökünden gelir erkek feminist olmaz. Erkek haklarına savunanlara menist deniyordu sanırsam. Ama biz erkeklerden çıkmaz böyle şeyler sanmıyorum. O feministler hep oksijen israfı.

Neden şaka olsun ki? Bu doğru olabilir. Elimde pek veri yok da baba kompleksiyle(daddy issues) alakalı bir şey olabilir. Tabii her feministten bahsetmiyorum. Şu erkekler ölsün kafasındakilerden bahsediyorum.

Daddy issues takılan tayfa genelde baba sevgisi görmemiş ya da babasından nefret eden insanlar oluyor bu doğru ortak özellikleri ise " aşırı derecede pricing - rengarenk saç - aşırı cinsellik ve it taparlık " belirtileridir.

Feminist: kadın erkek haklarını savunmak.
Feminazi:kadın üstün olduğunu savunmak.
Maskülist:Erkek haklarını savunmak
Mizojoni:Kadın düşmanı kadınlardan nefret eden erkek

Günümüzdeki kadınlar daha feminist ne olduğunu bilmedi için her önüne gelen feminist olduğu için böyle oldu
Feminist: kadın erkek haklarını savunmak.
Feminazi:kadın üstün olduğunu savunmak.
Maskülist:Erkek haklarını savunmak
Mizojoni:Kadın düşmanı kadınlardan nefret eden erkek demek

Günümüzdeki kadınlar daha feminist ne olduğunu bilmedi için her önüne gelen feminist olduğu için böyle oldu

Dostum Feminizm diye bir şey kalmadı, buna ihtiyaç da yok zaten. 18'inci yüzyılda Mary Wollstonecraft gibi kadınlar çıkıp da Feminizm'i savundular ancak o dönemde zaten kadın tabiri caizse mal muamelesi görüyordu. Mary ablamız da çıkıp ''Bir kadın hem çalışabilir, hem de iyi bir eş ve anne olabilir.'' diyordu. Çünkü o dönemlerde kadınlar pek meslek sahibi değillerdi ve erkekler müsaade etmiyorlardı. Kısacası Feminizm'i ortaya atanlar günümüz feministleri gibi göğüslerini açıp pankart açarak erkek düşmanlığı yapmadılar.

Peki günümüzde neden Feminizm'e ihtiyaç yok? En azından Türkiye'de yok çünkü zaten anayasada kadın ile erkek tamamen eşittir. Hatta kadına tanınan pozitif ayrıcalıklar bile vardır. Bkz: Nafaka almaları, kadın beyanının daha üstün kabul edilmesi vs.

Ha dersiniz ki Türk toplum yapısı ataerkilliğe yakın. Evet ancak bu durum kültürle alakalı ve bu durum pankar açarak değiştirilemez. Kültürler, tıpkı diller gibi yavaş yavaş değişir. Bunu birçoğu idrak edemiyor işte.

Yeni konular

Geri
Yukarı