Ateizm hakkında

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ayrıca bir şeyi daha merak ediyorum, diyelim ki ben çok iyi bir insanım hiç kimseye yok herkese karşı saygılı efendi bir şekilde davranmışım fakat ibadet etmiyorum. Sırf ibadet etmiyorum diye sonuna kadar cehennemde yanmakla tehdit edilmem yanlış değil mi? Hadi cennetine alma, orasını anlarım da niye yakıyorsun ki beni?

Olmaz. Cehenneme gitmezsin. Ben de ibadet etmiyorum zaten.

Peki bir soru, tamam Allah var bunu ben de kabul ediyorum, hırsızlık, tecavüz olayları neden hep Müslüman ülkelerinde oluyor. Biz sözde Müslüman mıyız?

Orta Doğu'da kafasının üzerine bomba yağan çocuklar nasıl çalışsın? Veya Afrika'da su bile bulamayan insanlar?
Dünya son 100 yıldır yok ne zaman önce kuruldu onlar en baştan aklını kullanıp çalışsaydı. Batı bunlara zulüm edemezdi.
Tabi Arapların tek amacı petrol para ve avrat olunca ya manda olursun yada işgal edilirsin.
Afrikalılarda topluma dünyaya dağılsalardı. Allah'ın verdiği aklı kullanıp icatlar yapsaydı.onlarda bu durumda olmazdı.

Ayrıca bir şeyi daha merak ediyorum, diyelim ki ben çok iyi bir insanım hiç kimseye zararım yok herkese karşı saygılı efendi bir şekilde davranmışım fakat ibadet etmiyorum. Sırf ibadet etmiyorum diye sonuna kadar cehennemde yanmakla tehdit edilmem yanlış değil mi? Hadi cennetine alma, orasını anlarım da niye yakıyorsun ki beni?

İslam'a göre sen zaten onca kanıt ve bildiriye rağmen Allah'ı kabul etmeyerek olabilecek en büyük suçu işlemiş oluyorsun.

Ama şu da var, yaptığın iyilikler öteki tarafta çekeceğin azabı arttıtacak veya azaltacak ama sonuçt sonsuz cehennem İslam'a göre.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı