Ateizm hakkında

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ayrıca bir şeyi daha merak ediyorum, diyelim ki ben çok iyi bir insanım hiç kimseye yok herkese karşı saygılı efendi bir şekilde davranmışım fakat ibadet etmiyorum. Sırf ibadet etmiyorum diye sonuna kadar cehennemde yanmakla tehdit edilmem yanlış değil mi? Hadi cennetine alma, orasını anlarım da niye yakıyorsun ki beni?
Ya her şeyi geçtim koyu hristiyan vb. başka dine mensup ailede büyüyen insanın suçu ne? O adamda kendi dini doğru biliyor. Bunlar bile yeterli dinlerin saçmalık olduğunu söylemek için.

Ya her şeyi geçtim koyu hristiyan vb. başka dine mensup ailede büyüyen insanın suçu ne?
Bu konuya hiç girmiyorum bile. Yani buradaki çoğu insan Almanya'da hristiyan bir ailede büyüse yine aynı sözleri kendi dinleri için sarf edecekler.

Deizm'in tek tanımı bu değil ki. Diğer dinleri reddedip sadece tanrıya olan inancını ifade edersin. Senin, hem deistim deyip İslam'a inanıyorum demen bir belirsizlik oluşturuyor.

Ben din olmayınca kendimi boşlukta hissediyorum. Bu nedenle felsefi görüşümün yanında din olsun isterim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı