Athlon X4 880K ve RX 470 sistem performans sorunu

Maiar

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar, başlıktaki gibi GTA V, The Witcher 3 ve Mafia 3 Gibi oyunlarda sistemimin vermesini düşündüğümden daha düşük FPS alıyorum.

GTA V'de açık alanda 30 FPS'e kadar düşüyor, ortalama 40-43 fps ile oynuyorum.

Sistem:

• AMD Athlon X4 880K İşlemci [Orijinal Soğutucusu ile]
  • MSI RX 470 GAMING 4GB Ekran Kartı
  • 1600MHz 8GB Soğutuculu RAM
  • Oyun 250 GB SSD'de kurulu
  • Kasamda 4 adet fan mevcut, kablolamayı çok özenerek yaptım.
  • Windows 10 64 bit Kullanıyorum.

Bir de GTA oyun ayarlarında dikkatimi çekti DX12 seçeneği yok. GTA oyun ayarlarında, DX 10.1 ve 11 var.

Şimdiden yardım için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
CPU-GPU kullanımları ne durumda? Hangi çözünürlükte oynuyorsun?

1080P Çözünürlükte oynuyorum, CPU Kullanımı %70-90 GPU Kullanımı %90 üzeri

Darboğaz yaşıyor olabilirsiniz. Hangi ayarlarda oynuyorsunuz? Oyunlar ve Windows orjinal mi? Sürücüler güncel mi? En son ne zaman termal macun değişikliği yaptınız? Kaç Watt PSU kullanıyorsunuz?

Very High (Çok Yüksek) veya Ultra ayarlarda oynuyorum. Windows Orjinal, Sürücüler Güncel, Makinayı yeni topladığım için macun yeni, zaten işlemci 55 derecenin üzerine çıkmıyor. PSU Aerocool 750W

Oyunda takılma yaşıyor musun? Benchmark testi yapabilir misin?

Şimdi GTA V ye girip kendi testini bulup çalıştırmayı deneyeceğim. Takılma bazen Mafia 3 te yaşıyorum.

Hocam oyuna tekrar girip ayarları varsayılan (Defaults) yaptım.

Michael'in evinin bahçesinde 50 fps, trafiğe çıkınca 29 fps ye kadar düştü... Tavsiye edebileceğiniz bir Benchmark testi varmıdır?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı