Athlon X4 950 vs G4560

Ekran kartlarında mantık şudur. 1030'u ele alırsak: Baştaki 10 mimarisi yani üretim zamanı diye düşnebilirsiniz. 30 ise performansı, yani 10 serisinin en güçsüzü. Örnek olarak 980 Ti, 1060 dan güçlü; 960, 1050 den güçlü.

Buna göre 730'un 1030 dan güçlü olamaz gibime geliyor.

Yani 1030 alın:kıkırda:

Evet, sistem bu. Alabilirsiniz.
Evet 128 GB yetiyorsa budur
Yok yetmez dersen SSD yerine HDD al.
Fakat HDD, SSD'nin yanında oldukça yavaş kalacaktır, 5-10 kat falan.
128 GB yeterse 5-10 kat hızlı SSD alın, yetmezse 500-1000 GB HDD alın.

Windows açılış hızında cidden kayda değer fark var SSD ve HDD arasında. Bir kere SSD kullananın HDD'ye dönebileceğini sanmıyorum
Bu arada 95 mesaj olmuş:LOL:

Evet 128 GB yetiyorsa budur
Yok yetmez dersen SSD yerine HDD al.
Açıkçası şuan kafama takılan iki konu var bu sistemle ilgili. İlk olarak 128 GB hafıza yetecek mi malum en iyi ihtimal oyunlar 10 20 GB ki bunun içinde Windows'un da kullanmış olduğu alan olacak. Bu konu kafama takıldı bir diğer konuda kasayı ucuza başka bir yerden almaya kalkışsam nelere dikkat etmeliyim bu sistemi içine alabilmesi için.

Açıkçası şuan kafama takılan iki konu var bu sistemle ilgili. İlk olarak 128 GB hafıza yetecek mi malum en iyi ihtimal oyunlar 10 20 GB ki bunun içinde Windows'un da kullanmış olduğu alan olacak. Bu konu kafama takıldı bir diğer konuda kasayı ucuza başka bir yerden almaya kalkışsam nelere dikkat etmeliyim bu sistemi içine alabilmesi için.
128'in yetip yetmeyeceği size bağlı fakat ben olsam SSD alırdım. Ciddi anlamda baya hızlı bir meret. HDD sonradan eklenebilir.

Dikkat etmeniz gerek pek bir şey yok. Anakart herhangi bir B350 olsa fark etmez. SSD olarak bu fiyata alabileceğin en iyisi, en ucuz Adata SU650'yi alın vs.
Hocam G4560'lı sistemi al geç bence kafa rahat etsin ya.
X4 950 hem O.C. desteği hemde 4 çekirdekli olması sayesinde G4560'ın önüne geçiyor. Sonradan upgrade kolaylığı ise cabası. Bence bu sistem alınmalı.

128'in yetip yetmeyeceği size bağlı fakat ben olsam SSD alırdım. Ciddi anlamda baya hızlı bir meret. HDD sonradan eklenebilir.

Dikkat etmeniz gerek pek bir şey yok. Anakart herhangi bir B350 olsa fark etmez. SSD olarak bu fiyata alabileceğin en iyisi, en ucuz Adata SU650'yi alın vs.
SSD ile HDD arasındaki 800 GB lık fark direk bilgisayara yansıyor mu? Demek istediğim 125 GB alınca 125 GB'lık boş alanım mı olacak sadece :O

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı