Athlon X4 950 vs G4560

128'in yetip yetmeyeceği size bağlı fakat ben olsam SSD alırdım. Ciddi anlamda baya hızlı bir meret. HDD sonradan eklenebilir.

Dikkat etmeniz gerek pek bir şey yok. Anakart herhangi bir B350 olsa fark etmez. SSD olarak bu fiyata alabileceğin en iyisi, en ucuz Adata SU650'yi alın vs.

X4 950 hem O.C. desteği hemde 4 çekirdekli olması sayesinde G4560'ın önüne geçiyor. Sonradan upgrade kolaylığı ise cabası. Bence bu sistem alınmalı.
X4 950 performans olarak %15 daha az performans veriyor G4560'tan.

SSD ile HDD arasındaki 800 GB lık fark direk bilgisayara yansıyor mu? Demek istediğim 125 GB alınca 125 GB'lık boş alanım mı olacak sadece :O
Yaklaşık 100 GB boş alan olur Windows 10 kurulduktan sonra. Ve bence aradaki 800 GB farka SSD hızıyla değer.

X4 950 performans olarak %15 daha az performans veriyor G4560'tan.
Bu oyun gibi tek çekirdek işlerde geçerli. Tam performansta 4 çekirdek avantajı var, ve O.C. ile ben G4560'ı geçtim bile:kıkırda: Ve son olarak dediğim gibi sonradan upgrede çok daha kolay.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı