ATI Mobility HD Radeon 5000 serisi chipset sorunu

Öncelikle tüm yöneticilere ve üyelere herkese merhaba;
Siteye biraz önce kayıt oldum ve bilgisayarımın donanımsal sorunlarını çözme konusunda yardım edebilecek burada uzman kişiler olduğunu düşünerek yazıyorum.
Bilgisayarım Toshiba Satellite L655-1E8 (psk1je) modeli bir dizüstü bilgisayar.
Son birkaç gündür "thread stuckın device Driver " "System has been detected not handled " benzeri şeklinde mavi ekran hatası alıyorum. Sorunumun %99 donanımsal ve ekran kartı chipset arızası olduğunu biliyorum. Çünkü araştırdığımda Google görseller kısmında ekran kartı chipset arızası diye arattığımda çıkan resimlerle birebir aynı şeyi yaşıyorum. Daha sonra BGA adı verilen bir makine ile chipset değişiminin mümkün olduğunu öğrendim.
Bilgisayarım genellikle Windows yükleme/başlatma ekranında noktalar dönerken ekrandan görüntü kesiliyor ancak her şey yolunda gibi bilgisayarım başlıyor ve hoş geldiniz karşılama tonu çalıyor.
Sistemim 4 GB RAM 1 GB ATI ekran kartı 500 GB harddisk ve 4.nesil Intel Core i5 serisi 2.40 GHz hızında bir işlemci ile çalışıyor. Windows sürümü: Windows 10 Home 2004 sürümü ve tüm aygıtlarımın güncel sürücülü olduğunu kesinlikle eminim.
Umarım sorunumu anlaşılır şekilde yazdığımı düşünüyorum. Yardımcı olabilecek kimselere şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Herkese iyi günler ve iyi çalışmalar diliyorum.
Sevgi ve saygılarımla.

Yeni konular

Geri
Yukarı