Atık maddeden çimento üreten öğrenciler Harvard'a davet edildi

Bir yandan gülüp bir yandan ağlayalım. Sonumuz hayır olsun diyeceğim fakat ne kadar hayır olacağını bilmiyorum, neyse efendim biz hayır diyelim hayır olsun. Şunu da bırakayım da.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bir yandan gülüp bir yandan ağlayalım. Sonumuz hayır olsun diyeceğim fakat ne kadar hayır olacağını bilmiyorum, neyse efendim biz hayır diyelim hayır olsun. Şunu da bırakayım da.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
:ROFL::ROFL::ROFL::ROFL::ROFL::ROFL::ROFL::ROFL::ROFL::ROFL::ROFL::ROFL::ROFL::kıkırda::kıkırda::kıkırda::kıkırda:

Ulan yaaa! Daha neleri göreceğiz yaa. Bilim şenliğinde yapılan şaçmalıklara bak.

Konuda diktatörlük falan geçmişte şimdi bana ayıp olmuyor mu biraz ? :D :D. Şaka bir yana ülke iyice zıvanadan çıkmaya başladı, güzelim siyasetçilerimiz koltuk peşinde, hakkı yenen hak peşinde(Tabii hakkını bir de mahkemede yemezlerse.), üniversite okuyup iş bulamayan iş peşinde vb. ciddi manada ülkemiz kötü duruma gidiyor ve buna bir şey demezsek yarın bunların sesi daha fazla çıkacak(Bunları bizlere ve halka yaşatanların.), kesinlikle boyun eğmemeliyiz.

TÜBITAK her ne sebeple redderse etsin, baska ülkelerin bu gencleri cagirmasi bizim ayibimizdir.

Siz de haklısınız.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Demek istediğim bu yarışma bence pek anlamlı değil zaman kaybı. Bunun yerine fizik tedavi aleti gibi daha işe yarar buluşların sahiplerine maddi destek yapılmalı, buluşları geliştirilip seri üretime geçirilmeli. Para peşinde koşarak dünya lideride süper güçte olamayız. Ekonomimiz de düzelmez.

Sanırım (Günümüzde) birilerinin cebini dolduran çalışmalar ödüllendiriliyor gerisine bakan yok.

Haklısınız ama bilimsel çalışmalar için yarışmalar yok veya az diye, girişimcilik yarışmalarını bu sebepten eleştirmek bana göre pek de mantıklı gelmedi. Sonuçta o da ayrı bir kategori. Burada ülkemiz için girişimcilik yarışması yerine bilimsel çalışmaların ön plana çıktığı yarışmalar olsun demeden önce onlarca saçma ve gereksiz yarışmalar var önce onların eleştirilmeli olduğunu düşünüyorum.
:)

Son düzenleme:
Burada ülkemiz için girişimcilik yarışması yerine bilimsel çalışmaların ön plana çıktığı yarışmalar olsun demeden önce onlarca saçma ve gereksiz yarışmalar var önce onların eleştirilmeli olduğunu düşünüyorum.

Beynimizi Yemekteyiz, Survivor vb. sacma yarismalarla doldurdular. Genel Kültür, Kelime ve Bilgi yarismalari artik pek ragbet görmüyor.
Böyle basa böyle tarak :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı