AtlasOS'in olumlu ve olumsuz yönleri nedir?

Dostum bende Türkçe... Hatta dil değiştirilemediğini bildiğim halde kurmuştum. Dil yükleme seceneğinden dili yükleyerek yaptım oldu.

Ghost Spectre optimizasyonu gelen güncellemelerle hantallaşıyor. Atlasta öyle bir sorun yok.

Hangi sürümü kullanıyorsunuz hocam 21H1 miydi?

B

Hocalar siz peki hangisini önerirsiniz? Ghost Spectre mi AtlasOS mu? Ghost Spectre görünüm olarak tatlı ama hızlı mı bilmiyorum. @Swaglikeohio @AmongTv

Ben ReviOS kullanıyorum görev yöneticisinde CPU sekmesine girdiğim zaman sadece 43 işlemin çalıştığını görüyorum.

Son düzenleme:
@Swaglikeohio hocam Ghost Spectre çok yavaş iniyordu ve acelem vardı. AtlasOS'u konuyu açmadan önce indirdiğim için kurdum. Ama çok bug buldum. Hızlı hızlı olmasına da sorun çıkartıyor. Hocam sabah kuracağım Ghost Spectre'yi de onda kaç işlem var? Yani işlemci bölümüne gelince kaç işlem olduğu gözüküyor?

@Swaglikeohio hocam Ghost Spectre çok yavaş iniyordu ve acelem vardı. AtlasOS'u konuyu açmadan önce indirdiğim için kurdum. Ama çok bug buldum. Hızlı hızlı olmasına da sorun çıkartıyor. Hocam sabah kuracağım Ghost Spectre'yi de onda kaç işlem var? Yani işlemci bölümüne gelince kaç işlem olduğu gözüküyor?
Hocam hiç bakmadım. Önemli olan işlem sayısı değil ki. Ben bir sistemi 4 işlem ile çalıştırırım ama ne olur mavi ekranı güm diye atarım ortaya.

Heralde 50 60 falandır. Bir tek fontlarda sorun çıkarmıştı o da çooook nadir oluyordu. 8GB RAM ile 1.2 GB RAM kullanımı gördüm boşta.

Ghost spectreye türkçe dil ve klavye ekleyebilirsin.

Hızlılık olarak şunu diyeyim en hızlısı Tiny10 isosudur. 32bit 1GB Windows 10 kendisidir ancak stabilite sorunları ile dolu.

AtlasOS açık kaynak kodlu, performansları ghost spectre ile benzer çünkü kökleri Win10.

Ghost spectrede ise kullanım kolaylığı var. AtlasOS'daki gibi bloatware yok ancak toolbox üzerinden sistem ile çatur çutur oynayabiliyorsun. Toolbox üzerinden komple windows versiyonunu bile değiştirebilirsin. Win10 Pro, Home, Home SL gibi. Dil ise sorun değil, sistem dilini değiştirebilirsin çünkü ilk sürüm Win10 Pro olacak.
Çatır çutur oynama kısmı pek geçerli sayılmaz, çünkü AtlasOS'da da bir Setup klasörü geliyor sistem kurulduktan sonra ve, bence daha iyi ve daha çok konfigürasyon seçeneği var.

Ki zaten Ghost Spectre'nin allayıp pulladığı o. Ki, öyle imajlar istiyorsanız, modifiye edilmiş explorer ile gelenler vs. (özel tema) (bunun GS de olması lazım) bir sürü daha seçenekle beraber gelenler var; Asıl olay bu da değil. OpenSource olması, stabilliği ve her yanıyla bence AtlasOS daha iyi.

Son düzenleme:
Çatır çutur oynama kısmı pek geçerli sayılmaz, çünkü AtlasOS'da da bir Setup klasörü geliyor sistem kurulduktan sonra ve, bence daha iyi ve daha çok konfigürasyon seçeneği var.

Ki zaten Ghost Spectre'nin allayıp pulladığı o. Ki, öyle imajlar istiyorsanız, modifiye edilmiş explorer ile gelenler vs. (özel tema) (bunun GS de olması lazım) bir sürü daha seçenekle beraber gelenler var; Asıl olay bu da değil. OpenSource olması, stabilliği ve her yanıyla bence AtlasOS daha iyi.
İlk iş AtlasOS kurmak. Bakalım nasılmış, ghost spectreden daha iyi ise cidden düşünürüm kullanmayı.

AtlasOS kaliteli bir Custom ISO'dur. Ayrıca açık kaynak kodludur. Güvenlikten yana endişeniz olmasın. AtlasOS'i kullanmak daha nasip olmadı ama duyumlarıma ve araştırmalarıma göre hızlı bir ISO olduğu kanaatine vardım. Ayrıca testlere baktığınızda 20h2 kullanıp da en optimize çalışan ISO dosyası gibi duruyor. Hatta ggOS'den bile hızlı diyebilirim. Tavsiye ederim gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı