Çözüldü Windows Defender'i silmek sistemi ve programları olumsuz etkiler mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Yapabilirsin, bende hiç sıkıntı çıkmadı.

GitHub'da script vardı hatta, ntlite ile tamamen kaldıramıyorsun. Windows güvenlik merkezi bildirim gönderip duruyor. Defender olmasa bile aç diyip duruyor.
Windows tarafından hatalara neden olabilir. Silmek yerine devre dışı bırakmak çok daha mantıklı. Birkaç düzen Defender'a uygun olarak yapılıyor. Devre dışı bırakmak istersen Defender Control kullanabilirsin.

Hayır, daha hiç hatayla karşılaşmadım. Ancak defender paketi silince Windows Update çalışmıyor.

Zaten lite sürüm yapıyorsan update'nin bir şey bozacağını bilerek her zaman kapalı tutarsın.

Modifikasyon yapacağın Windows sürümü ne?

Windows 10 21H2 (19044.2075)

Hayır, daha hiç hatayla karşılaşmadım. Ancak Defender paketi silince Windows Update çalışmıyor.

Zaten Lite sürüm yapıyorsan Update'nin bir şey bozacağını bilerek her zaman kapalı tutarsın.

Güncellemeleri manuel yükledim hocam. Update'i kullanmayacağım. Bu eski dokunmatik ekranlı mini PC. Yapacağım şey film izlemek, okey oynamak vs.

Yapabilirsin, bende hiç sıkıntı çıkmadı.

GitHub'da script vardı hatta, ntlite ile tamamen kaldıramıyorsun. Windows güvenlik merkezi bildirim gönderip duruyor. Defender olmasa bile aç diyip duruyor.

Çözüm

Geri
Yukarı