Atom bombası savaş suçuysa neden imha edilmiyor?

Göz dağı vermek için. Bana soracak olursanız Nükleer bombaların hiçbir zaman kullanılmayacağını düşünüyorum. Bide bilmediğimden soruyorum; Atom Bombasını nasıl imha edeceğiz ki?

Göz dağı vermek için. Bana soracak olursanız Nükleer bombaların hiçbir zaman kullanılmayacağını düşünüyorum. Bide bilmediğimden soruyorum; Atom Bombasını nasıl imha edeceğiz ki?
İçini boşaltıyor olabilirler.

Caydırıcılık için. Rusya (eski SSCB)/İran gibi ülkeler bir gün yok edilme tehlikesine ulaşırlarsa ya da büyük bir savaşı ağır bir şekilde kaybederse kendilerinin yanında savaştığı ülkeleri de götürmek isteyeceğinden dolayı nükleer silahlara yatırım yapıp elinde tutuyor.

Batı ise aynı nedenlerle ve olası bir saldırıda karşılık vermek için tutuyor. Kısacası olay tehdit etmek ve gözdağı vermek.

Bugüne kadar milyonlarca kez savaş suçu işlendi. Savaş suçu güçlü ülkelere pek işlemiyor. O kelimeleri savaş suçu işlememesine rağmen Türkiye gibi masum ülkeler için kullanmayı seviyorlar daha çok...

Kullanılmayacak diye bir şey yok. Ülkeler de insanlar gibidir, insanlar nasıl ölmemek için yeri geldiğinde öldürürse, ülkelerde yıkılmamak için yeri geldiğinde yıkar. Ayrıca nükleer silahlar caydırıcılığı çok yüksek silahlardır. NATO neden Rusya'ya şu an askeri müdahalede bulunmuyor sanıyorsun? Çünkü Rusya çok büyük bir nükleer güç, en ufak nükleer savaş ihtimalinden korkuyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı