Atom N450 notebook için işletim sistemi önerisi

UluErdem25

Hectopat
Yer
Ofis
Elimde çok eski bir notebook var, çok uygun fiyata görünce uğraşırım vesaire diyerek aldım. Atom N450 (tek çekirdek), 1GB RAM, 160GB HDD.

@Mansion hocam başka bir konuda sisteme göre işletim sistemi önerebileceğini söylemişsin, benimkine de öneri yapabilir misin?

Elimde çok eski bir notebook var, çok uygun fiyata görünce uğraşırım vesaire diyerek aldım. Atom N450 (tek çekirdek), 1GB RAM, 160GB HDD.

@Mansion hocam başka bir konuda sisteme göre işletim sistemi önerebileceğini söylemişsin, benimkine de öneri yapabilir misin?

Hocam W7 starter ama RAM'i 2 ya da 4 GB desteklerse değiştirebilirsin sanki.

Linux kurmalısın diye düşünüyorum. Günlük kullanım için Ubuntu olabilir fazla sistem istemiyordu galiba. Birde ParrotOS var oda düşük ramde güzel çalışıyordu.

DDR2 667Mhz olarak maksimum 2GB RAM desteği var.

O cihaza Windows 7 Starter ya da Windows 8.1 Home kurun.

Linux kuracaksanız hafif sistem özellikleri isteyen Linux distrolarına yönlenin.
Lubuntu, Kubuntu ya da Xubuntu iyi seçenekler.
Pardus de denenebilir.

Bu çok çok eski bir sistem. Buna mutlaka SSD al. RAM takviyesi yapabilirsen yap. Linux dağıtımları veya Windows XP olabilir. Linux için @Linuxginar.

DDR2 667MHz olarak maksimum 2 GB RAM desteği var.

O cihaza Windows 7 Starter ya da Windows 8.1 Home kurun.

Linux kuracaksanız hafif sistem özellikleri isteyen Linux distrolarına yönlenin.
Lubuntu, Kubuntu'ya da Xubuntu iyi seçenekler.
Pardus de denenebilir.

1GB sisteme Windows 8.1 mi? 7 bile olmaz boşta 700-800 MB RAM tüketiyor. Hemen kilitlenir.

Başka olmazki bu sisteme bakın görün bu sisteme Windows 8.1 kurulsun kesinlikle fare zor oynar. Windows 7 belki zor bir ihtimal olabilir. Tavsiyem Linux dağıtımlarıdır.
Orası da doğru gerçi.
Ben de bir sürü öneri yaptım. Ama Linux bilen arkadaşlar daha verimli öneriler yapacaklardır.

Geri
Yukarı