Attack on Titan Overrated mı?

Attack on titan bence bir şaheserdir. Hem çizimleri hem konusu hem de insanı merak içinde bırakan gizemi.
Titanların kökeni mevzusu benim aşırı ilgimi çekmişti.
AoT zaten gizem işini iyi yapan 3-5 animeden birisi animesi de ilk 3 sezon efsane ama 4. sezonda baya bozuyor ya. 3 yıldır bir final veremediler. Finali de meh.

Genel olarak bakıldığında overrated olduğunu düşünmüyorum. Detaylı ve ince düşünülmüş bir hikayeye sahip. Yukarıdaki arkadaşın da dediği gibi ilk 3. sezon 2. Part'a kadar olan kısımlar başyapıttır bence, ama 4. sezon ve sonrası çöptür. Sonraki bir sezona bu kadar karışık ve kötü bir geçiş yapıldığını başka hiçbir animede görmedim ben. 3.sezon'un 2. Part'ı final olmalıydı.

Part 2 demişken Levi vs Beast Titan sahnesini hiç unutmuyorum, 2.part denildimi hep o sahne gelir aklıma.

One piece 110 cilt, Ippo 140 cilt, Kingdom 69 cilt, Jojo 131 cilt ve hepsi de devam eden seriler. 16 cilde mi çok demiştin?
Söylediğin serilerle aotnin geçmişini anlatan kimsenin iplemediği manga aynı mı? Senden duydum ilk defa böyle bir manganın olduğunu zaten. Demek istediğim One-shot tarzı bir şey yapsa daha iyi olurmuş kimsenin açıp okuyacağını zannetmiyorum.

Söylediğin serilerle aotnin geçmişini anlatan kimsenin iplemediği manga aynı mı? Senden duydum ilk defa böyle bir manganın olduğunu zaten. Demek istediğim One-shot tarzı bir şey yapsa daha iyi olurmuş kimsenin açıp okuyacağını zannetmiyorum.
İlk defa duyma tamam da kimsenin okuyacağını zannetmiyorum derken kendi adına konuş. Ben bu cümlenden senin anime odaklı olduğun sonucuna varır ve animesi çıkmasa Attack on titandan haberin bile olmazdı çıkarımını yaparım. Çünkü manga okuyan adam böyle bir cümle kurmaz, bir bakayım-bi ara bakim gibisinden konuşur o. Ayrıca yabancılar gayet de biliyolar böyle bir seri olduğunu. O saydığım serilere gelince dediğimi anlamamışsın bile. 100, 110 ciltlik mangalar varken 16 cilde mi çok diyorsun. Dediğim buydu.

Genel olarak bakıldığında overrated olduğunu düşünmüyorum. Detaylı ve ince düşünülmüş bir hikayeye sahip. Yukarıdaki arkadaşın da dediği gibi ilk 3. sezon 2. Part'a kadar olan kısımlar başyapıttır bence, ama 4. sezon ve sonrası çöptür. Sonraki bir sezona bu kadar karışık ve kötü bir geçiş yapıldığını başka hiçbir animede görmedim ben. 3.sezon'un 2. Part'ı final olmalıydı.

Part 2 demişken Levi vs Beast Titan sahnesini hiç unutmuyorum, 2.part denildimi hep o sahne gelir aklıma.
Şahsen 3.sezon part 2 kısmından sonra en sevdiğim kısım 4.sezon oldu. Politik olayların ortaya çıktığı, okyanusun ötesini tanıdığımız bir sezon olarak kaldı benim için. Timeskip olayını sevmemiş olabilirsiniz lakin benim için "en kötü geçiş" lafı biraz abartı. Çünkü, Eren'in o zaman geçişinde ne yaptıklarını tamamı ile öğrendik. Bana kalsaydı oradan en az 2 sezon çıkardı, orası ayrı. Ama o zaman Eren'in duygusuz, soğuk halinin nedenlerini de anlamış olurduk. Isayama bunu zamanla anlamamızı istedi.

Geri
Yukarı