AutoCAD, SketchUp gibi programlar için dizüstü bilgisayar önerisi

luigi

Kilopat
Daha fazla  
4 senelik mimarlık eğitim hayatım boyunca kullanabileceğim dizüstü bilgisayar aramaktayım. AutoCAD, Sketcup, Photoshop gibi uygulamaları sorunsuzca kullanabileceğim bir dizüstü bilgisayar öneriniz var mıdır? Bütçem maksimum 9.000 TL civarındadır.

Eğer oyun oynamayacaksanız Apple MacBook Air öneririm. Ben de 2 gün önce aldım MacBook Air. Almadan önce çok araştırdım benim için en önemli olan şey uzun ömürlü olması idi. Windows 10 bir laptop alırsam en fazla verimli olarak 4 yıl gider diye düşündüm belki daha az. Bu sefer de Apple'a şans vereyim dedim ve hiç pişman olmadım. Eğer oyun oynamayacaksanız kesinlikle MacBook Air öneririm. Ve bende oyun oynayan birisiyim ve oyun oynamayı neredeyse bıraktım MacBook aldım diye. Ve hiçte pişman değilim. Gerçi ayrı bir masaüstüm var ama yine de MacBook için oyun oynamayı bırakırım.

Sanki reklam almışım gibi oldu ama neyse. Ciddiyim ben.🙂
Yanlış duymadıysam MacBook bilgisayarları Photoshop uygulamasını desteklemiyormuş, doğru mu?

İstediğiniz özellikler genellikle oyuncu bilgisayarları veya iş laptoplarında oluyor fakat oyuncu laptopları daha uyguna geliyor.
Yanlış duymadıysam MacBook bilgisayarları Photoshop uygulamasını desteklemiyormuş, doğru mu?

Yanlış bir bilgi Adobe uygulamalarıiçin MacBook biçilmiş kaftan.

Adobe programları ios işletim sisteminde mevcut.
İstediğiniz özellikler genellikle oyuncu bilgisayarları veya iş laptoplarında oluyor fakat oyuncu laptopları daha uyguna geliyor.

Yanlış bir bilgi Adobe uygulamalarıiçin MacBook biçilmiş kaftan.
H işlemcili laptoplarda yani oyuncu dizüstü bilgisayarlarda şarj süresi çok az gidiyor.

Aksine Adobe programlarını en iyi çalıştıran işletim sistemi macOS diyebilirim. O hollywood filmlerini macOS işletim sisteminde montajlıyorlar da diyebiliriz. O kadar iyi yani. MacBook'lar oyun oynatmıyor diye kötü bir grafik birimine sahip anlamına gelmiyor. Aksine MacBook'lar iş için Adobe, Cad, cam, SketchUp gibi programlar için arkadaşların dediği gibi de biçilmiş kaftandır efenim. Şimdiden hayırlı olsun.🙂

Adobe programları iOS işlerim sisteminde mevcut.

H işlemcili laptoplarda yani oyuncu dizüstü bilgisayarlarda şarj süresi çok az gidiyor.

Intel tarafında 10.nesil ve Ryzen tarafında 4.nesil işlemciler 8 saate kadar pil süresi sunuyor. Ama MacBook daha uzun süre sağlayabiliyor diye biliyorum tercih meselesi.

Intel tarafında 10.nesil ve Ryzen tarafında 4.nesil işlemciler 8 saate kadar pil süresi sunuyor. Ama MacBook daha uzun süre sağlayabiliyor diye biliyorum tercih meselesi.
İntel işlemcilerin çeşitleri var. 10. Nesil sadece oyun demek değil. İntel u işlemciler daha az güç tüketimi sağlıyor.

Intel'i tam kullanmadım ama 8 saat tabii ki de oyun süresi değil.
Zaten AutoCAD vb. uygulamalarda render dışı çok güç harcamıyor. Pilde de orta ayarı seçerseniz pil süresi daha uzar.

Herhalde arkadaş MacBook alacak. Neden ben Apple'dan reklam almışım gibi konuşuyorum. Herhalde arkadaşın iyiliği için. Dediğimi ibi uzun ömürlü olması önemliyse gözünüz kapalı MacBook Air almalısınız. Rahat 5-6 yıl performans kaybı yaşatmadan kullanırsınız. Sonrasında ise SSD ve RAM değişimi hata batarya değişimi ile sizi 3 yıl daha idare eder yanlış bilmiyorsam. Adobe programları için endişelenmeyin MacBook tekrar arkadaşların dediği gibi biçilmiş kaftan. Eğer artılarını ve eksilerini merak ediyorsanız Discord'dan beni ekleyip konuşabiliriz. Hatta size yayın açıp gösterebilirim. Reklam falan almadım sizin iyiliğiniz için bu kadar ısrar ediyorum. MacBook sizin için biçilmiş kaftan.

Yeni konular

Geri
Yukarı