AutoCAD, SketchUp gibi programlar için dizüstü bilgisayar önerisi

luigi

Kilopat
Daha fazla  
4 senelik mimarlık eğitim hayatım boyunca kullanabileceğim dizüstü bilgisayar aramaktayım. AutoCAD, Sketcup, Photoshop gibi uygulamaları sorunsuzca kullanabileceğim bir dizüstü bilgisayar öneriniz var mıdır? Bütçem maksimum 9.000 TL civarındadır.

Intel'i tam kullanmadım ama 8 saat tabii ki de oyun süresi değil.
Bu linkte 9.000 ₺ sınırında H işlemcili laptoplar var. 60Wh bataryayı geçen notebook yok. Benim kullandığım laptopta 41Wh batarya var ve hiç bir şey yapmasan bile 2 saati zor görüyor.
Herhalde arkadaş MacBook alacak. Neden ben Apple'dan reklam almışım gibi konuşuyorum. Herhalde arkadaşın iyiliği için. Dediğimi ibi uzun ömürlü olması önemliyse gözünüz kapalı MacBook Air almalısınız. Rahat 5-6 yıl performans kaybı yaşatmadan kullanırsınız. Sonrasında ise SSD ve RAM değişimi hata batarya değişimi ile sizi 3 yıl daha idare eder yanlış bilmiyorsam. Adobe programları için endişelenmeyin MacBook tekrar arkadaşların dediği gibi biçilmiş kaftan. Eğer artılarını ve eksilerini merak ediyorsanız Discord'dan beni ekleyip konuşabiliriz. Hatta size yayın açıp gösterebilirim. Reklam falan almadım sizin iyiliğiniz için bu kadar ısrar ediyorum. MacBook sizin için biçilmiş kaftan.
5-6 yıl performans kaybı net olur :D

Herhalde arkadaş MacBook alacak. Neden ben Apple'dan reklam almışım gibi konuşuyorum. Herhalde arkadaşın iyiliği için. Dediğimi ibi uzun ömürlü olması önemliyse gözünüz kapalı MacBook Air almalısınız. Rahat 5-6 yıl performans kaybı yaşatmadan kullanırsınız. Sonrasında ise SSD ve RAM değişimi hata batarya değişimi ile sizi 3 yıl daha idare eder yanlış bilmiyorsam. Adobe programları için endişelenmeyin MacBook tekrar arkadaşların dediği gibi biçilmiş kaftan. Eğer artılarını ve eksilerini merak ediyorsanız Discord'dan beni ekleyip konuşabiliriz. Hatta size yayın açıp gösterebilirim. Reklam falan almadım sizin iyiliğiniz için bu kadar ısrar ediyorum. MacBook sizin için biçilmiş kaftan.
Peki MacBook Air alırken hangi işlemcili olanı almam gerekir? Bütçem yeterli olur mu?

Ben pozitif teknoloji sitesinden eğitim belgesi ile indirimli satın aldım. Fakat son MacBook Air'i ben almışım. Üzüldüm fakat siz üzülmeyin çünkü Apple'ın sitesinden de öğrenci belgesi ile ucuza alabilirsiniz ve zaten üniversite öğrencisisiniz. i3 sizin işiniz fazlasıyla görecektir.

Peki MacBook Air alırken hangi işlemcili olanı almam gerekir? Bütçem yeterli olur mu?

MacBook kararınızsa mutlaka Vatan ve MediaMarkt gibi yerlerde denemenizi tavsiye ediyorum çünkü klavyeyi bir deneyin.

O kişiye kalmış ben Windows fanboyu falan değilim sadece seçenek sunuyorum. Seyahatta falan oyun oynamayı sevdiğim için Windows benim için daha mantıklı.

Ben de MacBook almadan önce hem oyun hem de ders için alacaktım fakat uzun ömürlü ve laptoptan oyun oynamaktan nefret ettiğim için MacBook satın aldım. Ve o kadar çok memnunum ki artık tamamen oyun oynamayı bırakıp MacBook ile keyfime bakasam mı diye düşünmüyor değilim. Discord'unuz var ise beni ekleyin size birkaç önemli bir şey söyleyeceğim. MacBook ile alakalı.

Ben de MacBook almadan önce hem oyun hem de ders için alacaktım fakat uzun ömürlü ve laptoptan oyun oynamaktan nefret ettiğim için MacBook satın aldım. Ve o kadar çok memnunum ki artık tamamen oyun oynamayı bırakıp MacBook ile keyfime bakasam mı diye düşünmüyor değilim. Discord'unuz var ise beni ekleyin size birkaç önemli bir şey söyleyeceğim. MacBook ile alakalı.

Hocam MacBook'a karşı falan değilim hatta çok beğeniyorum ama şu an elimde 2 laptop bir de masaüstü olduğu için alasım yok.

Hocam MacBook için konuşalım falan dediğiniz için dedim yoksa öyle bir şey düşünmedim bende.

He bu arada eğitim indirimi ile Apple'ın sitesinden MacBook Air 8100TL civarındaydı en son baktığımda.

Geri
Yukarı