AV kullanmak şart mı?

Makaleler
33
Yer
Osmaniye, Türkiye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
PC: Intel Core 12400F | ASUS Dual RX 6600 | ASUS Prime H610M-K D4 | XPG Gammix D30 2x8 RAM | WD SN570 500GB | FSP Hydro K Pro 500W 80+ | Vento VG10F

GIGABYTE G24F-2 | Logitech G213 | SteelSeries Prime | QP Honeycomb Mousepad | Windows 11 23H2.
Meslek
Öğrenci
Benim bilgisayarım zaten kötü. Kaspersky'da öyle duruyor hiçbir şekilde virüs, malware girdirmedim. Korsan oyun indirdiğim bile yok. Sadece tarayacı üzerinden AdGuard yeterli mi? AdGuard, sadece reklam engellemiyor, malware koruması da çok iyi olmasa bile mevcut. Windows 8.1'in Defender'ı çok kötü. Kullanmam daha iyi. Eğer Kaspersky kaldırırsam harika bir performans olacağını düşünüyorum. VirusTotal'a atıyorum çoğu uygulamanın setup dosyasını. Sizce mantıklı mı?

E7500.
4 GB RAM.
GT 430 2 GB.
Windows 8.1.

Bitdefender'in ücretsiz sürümü ekstra güvenlik duvarı vb. kurmadığı için oldukça hafifti. Yalnızca aktif AV taraması olarak kullanabilirsin.
Siz olayı anlamamışsınız. Ben de biliyorum onların iyi olduğunu, arkadaş performans düşürmek istemiyorum diyor. Tekrar okuyunuz.
Sistem başlangıç taramasını kapatırsanız Defender eski sistemlere yük olmuyor. Aktif tarama isteniyorsa Bitdefender Free ile tolare edebilirsiniz, bir nebze.

Boşuna duruyor bence hocam. Ben de hissettiğim için konu açtım. Sonuçta hiç virüs girdirmedim, denemek için indirdiğim oldu sadece.

Hocam imzandaki gibi kendi isteğinle memz indirip açmaya çalışmadığın sürece bir şey olmaz :) Şaka bir yana ilk çıktığı yıldan beri Windows 10 kullanıyorum, hiçbir AV yazılımı kullanmadım, ve sorunsuz bilgisayarlarım. Bilinçli kullanıcıysan hiçbir şey olmaz.

Son düzenleme:
Malum yerlerde çok dolaşmıyorsanız gerek yok. Aynı zamanda korsan kullanmıyorsanız da.

Hocam, malum yer dediğiniz yasaklı site ise orada dolaşıyorum. Fakat virüs gireceğini sanmıyorum VPN ve AdGuard ile giriyorum.

Ne? ESET'ten daha çok güvenlik sağlayacağı aşikar. Top 3 av sıralamasında, Bitdefender, Kaspersky ve Windows Defender var.

Bu top 3 av sıralaması acaba neye göre ve kaynağı ne? Windows Defender'ın hiç kimseye yardımının dokunduğunu görmedim.

Bence internet hızını yavaşlatıyor (0 upload alan biriyim av yokken av kurarsan sanırım eksilere düşecek)

Dosya Ekleri

• çöpint.png
    çöpint.png
    11,2 KB · Görüntüleme: 27

Yeni konular

Geri
Yukarı