Güvenlik yazılımı kullanmak şart mı?

ALTGR

Hectopat
Windows 10 için birlikte gelen Windows Defender ve Windows firewall yeterli olmaz mı, mutlaka farklı bir güvenlik yazılımı mı kullanmak gerekir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Defender'e hiç güvenilmez. Bugüne kadar görevini "olması gerektiği" gibi yaptığını göremedim. Beni hep yarıyolda bıraktı. "Güvenlik yazılımı kullanmak şart mı?"
Sorusuna gelirsek: Bilgisayarınızı, hackerlere ve zararlı yazılımlara emanet etmek istemiyorsanız, evet şart :)
En başta dediğim gibi: Defender'e bilgisayar emanet edilmez.
Windows Defender yetersizdir!
Özet olarak; Günümüzde AV kullanmak, lüks değil. İhtiyaçtır!
Kaliteli bir Antivirüs kullanmak ise güvende kalmak için, bir zorunluluktur 😉

Comodo internet security premium free kurdum.

Sırasıyla,

Genel ayarlar>yapılandırma>proaktif güvenlik' i etkinleştirin.

HIPS' ı devre dışı bırakın.

Antivirüs sekmesinden sezgisel taramayı aktifleştirin. (Low veya Medium)

Auto-sandbox' ı aktifleştirin.

Dosya Ekleri

• set_hips1.png
    set_hips1.png
    39,7 KB · Görüntüleme: 49
Ne yaptığını bilen birisi için asla şart değil, malum ortamlarda gezmeyip yalnızca güvenli sitelerde gezip, onun bunun attığı maillerdeki dosyaları indirmezseniz gerek duymazsınız.
Windows Defender a gelecek olursak, görev çubuğunu açıkça değştiren bir adware yi bile yakalayamamıştı, tam tarama yapmıştım oysaki. Aynı durumu Kaspersky ile anında çözmüştüm, o günden bugüne bilgisayarda Kaspersky var.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı