Avast antivirus kullanılır mı?

Ee, o zaman? Neyinden memnun olmadın? Dediğin haber eskidendi. Artık Avast'ta öyle olaylar yok. Ek olarak zaten bu forumda onlar yaşanmadan önce de önerilmemiş. Sebebi o değil yani.

Skin pack konusunda sağlam olabilir veya olmayabilir. Bilgim yok. Antivirüs inceleme konusundaki sonuçların doğruluğundan ne kadar emin olabiliyorsun?

Ben ona bir şey demedim ki. Forumda Avast'a virüs veya leş deniyor. Bu tanımlara nasıl uyabilir?

Hocam Avast leş değil o konu abartılı ama bende bizzat kendi sitesinden indirip kurmuştum. Sistemi gereksiz yere yoruyor, hayır yormasına rağmen tarama yapmadığım sürece hiçbir virüste bulmuyor. Onun dışında evet çoğu kişi abartıyor, birazcık fazla abartıyorlar o konuda kesinlikle haklısınız.

Nedense bende hiç reklam çıkmıyor. Avast diye virüs yemiş olabilirsiniz. Forumdaki çoğu kişinin zamanında kullandığı Avast gerçek değil. Söylediklerinden belli. Reklam görmüyorum dedim, neden kızgın atıyorsun?

Ben bir ifade bırakmadım benim zamanında kendi sitesinde indirmiştim o zaman sürekli kameranız izleniyor olabilir internette güvenle gezmek için Avast VPN alın gibi uyarılar veriyordu o yüzden dedim ve ben ifade bırakmadım.

Hocam Avast leş değil o konu abartılı ama bende bizzat kendi sitesinden indirip kurmuştum. Sistemi gereksiz yere yoruyor, hayır yormasına rağmen tarama yapmadığım sürece hiçbir virüste bulmuyor. Onun dışında evet çoğu kişi abartı birazcık fazla abartıyor o konuda kesinlikle haklısınız.
Tarama konusunda Malwarebytes daha iyi. Koruma amaçlı kullanılabilir. Minimum sistem gereksinimlerini karşılıyor muydunuz?
Ben bir ifade bırakmadım benim zamanında kendi sitesinde indirmiştim o zaman sürekli kameranız izleniyor olabilir internette güvenle gezmek için Avast VPN alın gibi uyarılar veriyordu o yüzden dedim ve ben ifade bırakmadım.
Size dememiştim. O uyarıları ben görmüyorum. Oyun modunu açarsanız internet tarayıcısında bile oyun modunda sayılıyorsunuz.

Reklamını yapıyor diyorsun. Her marka kendi reklamını yapar. Kullanırken çıkan reklamlardan bahsediyorsan, tarama sonucunda "Avast'ı yükselt" demesi haricinde bir reklam görmedim. Ama devamlı sağ alttan Malwarebytes reklamı sıçrıyor.

Hayır onu demiyorum mesela tam bilgisayar kontrolü yapıyorum bunları bulduk ama yükseltmezsen yapmayız diyor Wi-Fi taraması yapıyorum modem sıkıntı yükseltmezsen çözmem diyor uzun süre önce bıraktığım için daha nerelerde istediğini hatırlayamıyorum ama artık Avast Premium fiyatını ezberlemiştim.
Avast'ın resmi kaldırma programı var. Onunla silmen gerekiyordu.

Neymiş Denetim Masası'na niye fake uygulama koyuyorlar o zaman.

Hayır onu demiyorum mesela tam bilgisayar kontrolü yapıyorum bunları bulduk ama yükseltmezsen yapmayız diyor Wi-Fi taraması yapıyorum modem sıkıntı yükseltmezsen çözmem diyor uzun süre önce bıraktığım için daha nerelerde istediğini hatırlayamıyorum ama artık Avast Premium fiyatını ezberlemiştim.
Hiçbir zaman virüs tespit ettiğinde "silmek için beni yükselt" demiyor. Hiç karşılaşmadım. Bozuk sistem dosyaları konusunda diyor ama zaten onun için ek programlarla düzeltmeyi tavsiye etmiyorum. sfc /scannow diye bir komut var.

Tarama konusunda Malwarebytes daha iyi. Koruma amaçlı kullanılabilir. Minimum sistem gereksinimlerini karşılıyor muydunuz?

Size dememiştim. O uyarıları ben görmüyorum. Oyun modunu açarsanız internet tarayıcısında bile oyun modunda sayılıyorsunuz.

Evet hocam karşılıyordum. Öyle reklam, veri çalma gibi durumlar değil de kaynak tüketimi çok üzmüştü beni. O kaynak tüketimine rağmen anında bir virüse tepki verse yene de kullanırdım.
Şimdi Win 8.1 de Kaspersky kullanıyorum, sistemi garip bir şekilde daha az yoruyor ve daha fazla koruyor. Tekrardan denemek istedim açıkcası bundan 1-2 ay önce deneyimlemiştim.

Eski bilgisayarım da sistem gereksinimlerini zar zor karşılıyordum ve avasta bastığım için PC'yi kapattığımı hatırlıyorum.(basınca sistem takılıyor ve 5-10 dk onun açılmasını bekliyordum)
3 sene önce falandı sanırım. Ama ondan önce eve PC gelir gelmez Avast kurmuştu kuzenim, nereden baksam en az 6-7 senedir kullanmışlığım vardır.(daha azda olabilir, pek hatırlamıyorum. Büyük ihtimal daha az bu arada.)

Hiçbir zaman virüs tespit ettiğinde "silmek için beni yükselt" demiyor. Hiç karşılaşmadım. Bozuk sistem dosyaları konusunda diyor ama zaten onun için ek programlarla düzeltmeyi tavsiye etmiyorum. SFC /scannow diye bir komut var.

Hatırlamıyorum çoğu şey için yükselt diyordu.

Neymiş Denetim Masası'na niye fake uygulama koyuyorlar o zaman.
Antivirüsler komplike yapılara sahiplerdir. Eğer sen bir butona basıp silebilirsen bir virüs de silebilir. Sonuçta muhakkak senin fareyle tıklaman da bir olay, fonksiyon gönderilerek onaylanıyor. Virüsler de programlanarak yazılırlar. Yani dediğin mantıkta olsa kolayca silebilirlerdi. Avast'ı silmek için ek uygulama indirip güvenli modda onay vermen gerek.

Ek olarak:
1616788752850.png

Antivirüsler komplike yapılara sahiplerdir. Eğer sen bir butona basıp silebilirsen bir virüs de silebilir. Sonuçta muhakkak senin fareyle tıklaman da bir olay, fonksiyon gönderilerek onaylanıyor. Virüsler de programlanarak yazılırlar. Yani dediğin mantıkta olsa kolayca silebilirlerdi. Avast'ı silmek için ek uygulama indirip güvenli modda onay vermen gerek.

Ek olarak:
Eki Görüntüle 942747

1616788774536.png

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kaspersky en iyisi.

Ek olarak:
Eki Görüntüle 942747
Eki Görüntüle 942748

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kendini koruyor. Virüs'ler Kaspersky'a zarar vermesin diye.

Yeni konular

Geri
Yukarı