Avast hakkında ne düşünüyorsunuz?

Peki avast! Free kullananlar sizce avast! Free vasat mı yoksa iyi mi?

• Oy verenlerin toplamı
    147
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Benim tek anladığım senin Avast hakkında tek bir fikrinin bile olmaması. Avast! isminin değişmesinin üzerinden yıllar geçti. Bünyesine de AVG'ni ekledi.
Avast! Free deyip insanın aklını karıştırmaktansa gerçek adı Avast! Free olsa bile Avast deyip kolay anlaşılacak bir şey söylemesi daha mantıklı.

Sanal makinede denemiştim 1 GB RAM ile, Bitdefender kadar ağır değildi fakat KSC kadar hafif de değildi.

Açıkçası ben Bitdefender veya Kaspersky öneririm.

Hocam Kaspersky da ki durum tam öyle değil eğer VPN alırsanız ve Kaspersky Security network ü açarsanız dosya bilgileri harici uygulama bilgileri Kaspersky'ın veritabanına yazılır ama 3. kişilerle paylaşılmaz ve siz uygulamaların kullanıcı sayılarını ve güvenlik derecelerini görebilirsiniz.

Nereden biliyorsun? Belki paylaşılıyor?

Bu gizlilik politikası Windows'da da böyle ve legal bir gizlilik politikasıdır.

Kullandığın bir uygulamanın gizlilik politikasını okumadan kuruyorsun Windows bilgisayarına. Resmen gizlilik poltikasını kabul ederken ruhunu satıyorsun ama farkında değilsin. Sen uyu uyu. :)
Hocam Kaspersky'daki durum tam öyle değil. Eğer VPN alırsanız ve Kaspersky Security Network'ü açarsanız dosya bilgileri, harici uygulama bilgileri Kaspersky'ın veritabanına yazılır ama 3. kişilerle paylaşılmaz ve siz uygulamaların kullanıcı sayılarını ve güvenlik derecelerini görebilirsiniz.
Tüm gizlilik politikaları böyle yani Avast'ta da böyle. Hepsinde böyle. Oku gizlilik politikalarını yahu.

unnamed.jpg

Peki ya sen hangisini seçerdin?

Kaspersky fanboyluğu yapıyorsunuz tamam da bari insanların aklını karıştırmayın.

Neden yapayım ki? Yaparsam ben bir şey kazanmayacağım. Sadece daha iyi bir av olduğunu söylüyorum.
Kaspersky fanboyluğu yapıyorsunuz tamam da bari insanların aklını karıştırmayın.

Forumda Kaspersky öneren herkese bunu diyemezsiniz.

Neden yapayım ki? Yaparsam ben bir şey kazanmayacağım. Sadece daha iyi bir av olduğunu söylüyorum.

Tamam. İyi bir AV olabilir ama Avast sistemi yavaşlatıp, kendini silip, her şeye virüs demez. Deneyim konuşuyor burada, öyle kulaktan duyma bilgilerle insanların aklını karıştırma. Onca kullanan insan var burada.

Tamam. İyi bir AV olabilir ama Avast sistemi yavaşlatıp, kendini silip, her şeye virüs demez. Deneyim konuşuyor burada, öyle kulaktan duyma bilgilerle insanların aklını karıştırma. Onca kullanan insan var burada.

Önceden kullanıyordum ve sistemimi çok fazla yoruyordu.

Burada öyle kulaktan duyma bilgilerle insanların aklını karıştırma.

Bence mesaj yazmayı bırakmalısın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı