Avast Virüs Taraması Yaparken Bilgisayar Donuyor

Daha fazla  
Çoğu antivirüs programını denedim. Neredeyse hepsinde sorun yaşadım. Son olarak Avast indirdim. Ama Avast yaşadığım sorunlara bambaşka bir boyut kattı. Virüs taraması yaparken bilgisayar tamamen donuyor. Bilgisayarı yeniden başlattığımda ise Reboot and Select Proper Boot hatası alıyorum. Bu bilgisayar donması ve yazdığım hata sadece virüs taraması yaparken oluyor. Bu sorunlar neden olabilir? Ne yapmamı önerirsiniz?

Dipçe: Reboot and Select Proper Boot hatasını bir kez yaşadım fakat donma her tarama yapmaya çalışışımda oluyor.

Donanımsal problemlerin olabilir. Kurmuş olduğun tüm güvenlik yazılımları sistemine zarar vermiştir. Tüm Antivirusleri Kaldırma Aracı Kurduğun hepsini kendi kaldırma aracı ile kaldır.

Tam tarama işlemini Kaspersky Rescue Disk'i USB Bellekten Çalıştırın bu şekilde gerçekleştirin.

Zararlı bulursa belirtin. Halen bu şekilde donmalar yaşarsanız temiz kurulumla Windows 10 kurun. Halen durum aynı ise RAM, HDD gibi bileşenlere test yapın.

Öncelikle tüm antivirüsleri sileceğim. Sonra becerebilirsem Kaspersky işini yapmaya çalışırım. Windows 10 kuralı 1 ay olmadı. Bunlardan sonuç alamazsam RAM, HDD gibi bileşenlere nasıl test yapacağım? Ve bu Kaspersky Rescue tam olarak ne oluyor?

Fırsat bulduğum zaman Kaspersky ile de tarama yaparım. Son bir sorum var. Bu taramaları falan bitirdikten sonra hangi ücretsiz Antivirüs programını kurmamı önerirsiniz?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı