Avast vs Defender

Eki Görüntüle 1037186

Eki Görüntüle 1037187
Bu ekran görüntülerinde görüldüğü üzere zamanında Kaspersky da %99 baremini gördü. O halde hadi Kaspersky işe yaramaz diyelim. Değil mi?
Microsoft ise tam 39 false-positive vermiş ama %100 koruma sağlamış.
Ne öğrenmiş olduk bu görüntüler ile? Tespit oranları arasındaki fark çok açılmadığı sürece false-positive değeri daha önemli. Fanboyluk yapmayı bırakın artık. Tarafsız olun.

Üstteki alıntımı okurken biraz zorlarsanız anlayabilirsiniz diye düşünüyorum. Sizin bu yorumunuzu baz alırsak, Kaspersky kullanan milyonlar tehlikede o halde.
Güvenliği ihlal edildi ne demek oluyor?
Zararlı, gerçek zamanlı koruma tarafından tespit edilemedi, sisteme sızmayı başardı demek.

Kuzenim Avast kullanıyor ve korsan oyun falan da indirmiyor. Geçen ay bize gelmişti. Flash'ı benim PC'ye taktı. 2 tane trojan ve 4 tane reklam virüsü giriyordu Kaspersky indirmemiş olsaydım. Bu mu iyi bir antivirüs?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kuzenim Avast kullanıyor ve korsan oyun falan da indirmiyor. Geçen ay bize gelmişti. Flash'ı benim PC'ye taktı. 2 tane trojan ve 4 tane reklam virüsü giriyordu Kaspersky indirmemiş olsaydım. Bu mu iyi bir antivirüs?
Arkadaşın tarama yapmamış olabilir.

Fanboyluğu bırakın. Bu forumda Kaspersky önerenlerin %70' i sürü psikolojisi. Anti-Virüs testlerine bakın birazcık, araştırın.

@William Crusader @NipponChemiConKYCap
Aynen öyle. Sitede Kaspersky yazmak için sıraya giriyorlar, Defender testlerde tam puan almış zaten sisteme AV yüklemeye pek gerek yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı