Avrupa Süper Ligi kuruldu

AC Milan, Arsenal, Atlético Madrid, Chelsea, Barcelona, Internazionale, Juventus, Liverpool, Manchester City, Manchester United, Real Madrid ve Tottenham takımları açıklandı ilk olarak.
Bu konuda neler düşünüyorsunuz ve UEFA yaptırımları ne kadar etkili olur sizce?
Kaynak:

Turnuva formatı:

Takımlar 10'lu iki gruba ayrılacak ve buna göre çeyrek finaller belirlenecek.

Dördüncü ve beşinci takımlar, kalan çeyrek final yerleri için play-off oynayacak.

Çeyrek finaller itibarıyla iki ayaklı eleme sistemi kullanılacak.

Kaynak:
Ek olarak bu kulüpler Avrupa Kulüpler Birliği'nden de istifa etmiş durumdalar.

Turnuva başlangıcı da Ağustos 2021 olarak belirlenmiş.

Kaynak:
Yaptırımlar hakkında birkaç şey de paylaşayım; bu takımların yerel liglerden silinmesi, UEFA ve FIFA organizasyonlarına alınmama, takım oyuncularının milli takımlara alınmaması gibi bilgiler mevcut şimdilik.

hakky_can

Picopat
Yer
jupiter
Yüksek ihtimal Türkiye'den giderse Galatasaray gider. Çünkü birçok Avrupa başarısı var.

Not: Bunun Galatasaray'lı olmamla bir alakası yok bu arada. Fenerbahçe yüksek ihtimal gidemez çünkü yıllardır Avrupa'ya doğru düzgün gitmiyor.

Galatasaray veya Beşiktaş gider diye düşünüyorum ama umarım gitmezler çünkü giderlerse Türkiye süper liginden men yiyecekler.

Ekin2407

Centipat
Makaleler
3
Yer
Antalya
AC Milan, Arsenal, Atlético Madrid, Chelsea, Barcelona, Internazionale, Juventus, Liverpool, Manchester City, Manchester United, Real Madrid ve Tottenham takımları açıklandı ilk olarak.
Bu konuda neler düşünüyorsunuz ve UEFA yaptırımları ne kadar etkili olur sizce?
Kaynak:

Turnuva formatı:

Takımlar 10'lu iki gruba ayrılacak ve buna göre çeyrek finaller belirlenecek.

Dördüncü ve beşinci takımlar, kalan çeyrek final yerleri için play-off oynayacak.

Çeyrek finaller itibarıyla iki ayaklı eleme sistemi kullanılacak.

Kaynak:
Ek olarak bu kulüpler Avrupa Kulüpler Birliği'nden de istifa etmiş durumdalar.

Turnuva başlangıcı da Ağustos 2021 olarak belirlenmiş.

Kaynak:
Yaptırımlar hakkında birkaç şey de paylaşayım; bu takımların yerel liglerden silinmesi, UEFA ve FIFA organizasyonlarına alınmama, takım oyuncularının milli takımlara alınmaması gibi bilgiler mevcut şimdilik.
Yaptırımlar çok gereksiz fazla olmuş.

The Lord Vader

Centipat
Makaleler
1
Yer
Jaku
Yüksek ihtimal Türkiye'den giderse Galatasaray gider. Çünkü birçok Avrupa başarısı var.

Not: Bunun Galatasaray'lı olmamla bir alakası yok bu arada. Fenerbahçe yüksek ihtimal gidemez çünkü yıllardır Avrupa'ya doğru düzgün gitmiyor.

Arkadaşlar gülücük atıp durmayın. Ben giderse dedim. Ki bence asla gitmez. Giderse en iyi Galatasaray veya Beşiktaş gider. Ama onlar da oradaki takımların 1 kemiği etmezler.

MrLaplas

Centipat
Yer
Şakşakçılar Okulu, Roma.
Dostum neden bu kadar karamsar düşünüyorsun? Kaç kere Fenerbahçe ile juventus maçını izledin? Kaç kere Galatasaray ile arsenal maçını izledin? Bu kadar olumsuz olmayın en azından Galatasaray'ı almaları gerek.
Eski maçlardan bana ne? Şu anki kadrolar ve oyunlar için söylüyorum.

Yer
New York Continental
Bana mantıksız gelmedi değil. UEFA ve FIFA destekli olsaydı muazzam olurdu ama var oldukları liglerden men edilmeleri bence olmaması için en büyük etken. Şimdiden Manchester taraftarları karşı olduklarını belirtmiş bile. Böyle giderse sadece kurucu Barcelona kalacak gibi.

go ask alice

Centipat
Yer
Mother Adana
Kendi liginden men edilmek, dünya kupası ve avrupa kupası gibi turnuvalardan da men olunuyor galiba. Yani biz kurduk hadi eyvallah kadar basit olmaması lazım. Daha çok konuşulur bu.

Yeni konular

Yukarı