Avrupa'nın en iyi ülkesi nedir?

Hocam dediklerinizin çoğu doğrudur. Bahsettiğiniz siyasi karışıklıklar mevcut. Fakat, Almanya muhteşem üretim kapasitesine sahip bir ülke. Avrupa'yı bu denli tutan ülkedir kendileri, Avrupa'nın, Çin'idir. Üstelik bu kapasiteye yeni değil, yarım asırdan fazladır sahipler, ülke Doğu ve Batı olarak bölünmüşken bile. Tarihine baktığımız zaman bu gücün temeli 200-300 yıl öncesine gidiyor. Haklısınız, yarın Almanya'da ne olacağını hiç kestiremeyiz ama orada belirli bir dönem bulunmuş biri olarak şunu söyleyebiliyorum ki, Almanya olmadan diğer Avrupa ülkeleri bir adım ileriye gidemezler maalesef, kaldı ki bazıları bağımsızlıklarını düşünmek zorunda dahi kalabilir, ki buna Polonya örnek. COVID tek başına ekonomik gerilemeye sebep değil, ama çok büyük etkisi var. Dediğim gibi, sırf halka yapılan yardım Türkiye'nin yıllık geliri kadar neredeyse. Sizin de saydığınız sebepler de ülkeyi zora sokuyor ekonomik olarak. Ama yakın tarihlerde bu etkilerin gerileyeceğini düşünüyorum. Konuya dönmek gerekirse Polonya'da hiç bulunamadım. O yüzden alım gücü, medeniyet seviyesi, yaşam kalitesi, şehir olanakları nasıldır bilmiyorum. Almanya'yı tecrübe ettiğim için konu sahibine gönül rahatlığıyla önerebilirim.

Polonya'da bulundum 1 hafta kadar insanları nazik ve saygılı (kavgacı değil iseniz böyleler) ancak sert tepkiler verirseniz sizi öldürebilecek Polonyalıda dolu ülkede. Polonya'ya gideceklere önerim Varşova, Lodz ve Pomeranya'dan uzak durun bol bol eşkiya ve dolandırıcı dolu. Benim tavsiyem silezya ve Lublin'e gitmeniz.

21 yaşındayım geçen yaz 2 ay Rotterdam'da tek başıma oda kiralayarak yaşadım dostum. Belçika, Almanya ve Hollanda'yı gezdim bu yaz yine 2 ay gidip daha fazla ülke gezmeyi planlıyorum. Bence Hollanda hepsinden çok daha güzeldi İngilizce konuşarak işlerinin %95'ini yapabilirsin neredeyse tek İngilizce bilmeyen oradaki araplar ve türkler :) özellikle insanları çok iyimser ve güler yüzlü sorun varsa yardımcı olabilirsem sorabilirsin. Bu arada ab vatandaşısın sanırım çok şanslısın vize için sürünüyorum ben 31 Mayıs'ta randevum var yine Hollanda vizesi için.

Merhaba arkadaşlar. Ben bu yıl içerisinde yurt dışına gitmeyi planlıyorum eğer olursa tabii ki. Avrupa'da nerelere gidilebilir? Almanya düşünüyorum ama dilini çok sevmiyorum. Hollanda olabilir orada halk İngilizce bayağı konuşuyor diye gördüm. Almanya - Hollanda arasındayım. Hangisinde daha rahat yaşanılır? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Aslında en büyük isteğim İngiltere'de yaşamak. Ana dili İngilizce olan iyi bir yer istiyorum. Kanada falan çok uzak diye oraları sildim gibi. İngiltere vize sıkıntısı olabilir kesin olmadığı için bilemiyorum. Şu anda aklımdakiler Avrupa olarak Almanya - Hollanda. Avrupa dışında İngiltere, bu ülkeler hakkında bilgisi olan varsa kıyaslayabilecek çok memnun kalırım. (Bu arada AB vatandaşı olarak İngiltere'ye çalışma vizesi başvurusu yapsam fark yaratır mı? AB vatandaşı veya Türk vatandaşı olarak vize başvurusu yapmak İngiltere için hiçbir fark yokmuş diye gördüm bu doğru mu bilen varsa çok iyi olur.)
Arkadaşım almanyaya gidecekti. Sonra vazgeçti hollandaya gitti. Çok iyi diyor . Almanyada hayat yok

Merhaba arkadaşlar. Ben bu yıl içerisinde yurt dışına gitmeyi planlıyorum eğer olursa tabii ki. Avrupa'da nerelere gidilebilir? Almanya düşünüyorum ama dilini çok sevmiyorum. Hollanda olabilir orada halk İngilizce bayağı konuşuyor diye gördüm. Almanya - Hollanda arasındayım. Hangisinde daha rahat yaşanılır? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Aslında en büyük isteğim İngiltere'de yaşamak. Ana dili İngilizce olan iyi bir yer istiyorum. Kanada falan çok uzak diye oraları sildim gibi. İngiltere vize sıkıntısı olabilir kesin olmadığı için bilemiyorum. Şu anda aklımdakiler Avrupa olarak Almanya - Hollanda. Avrupa dışında İngiltere, bu ülkeler hakkında bilgisi olan varsa kıyaslayabilecek çok memnun kalırım. (Bu arada AB vatandaşı olarak İngiltere'ye çalışma vizesi başvurusu yapsam fark yaratır mı? AB vatandaşı veya Türk vatandaşı olarak vize başvurusu yapmak İngiltere için hiçbir fark yokmuş diye gördüm bu doğru mu bilen varsa çok iyi olur.)

Biraz hortlamış olacak ama bana göre Avrupa'daki en iyi ülke Belçika'dır, yaşam kalitesi olarak geneli iyi zaten.

Nein, Östereich.

Avusturya da gelir düzeyi daha yüksek, herkes İngilizce biliyor, her 10 mağazadan biri Türk, meyve sebze hariç yiyecek daha ucuz, schengen vizesi ile komşu ülkelere geçiş çok kolay, hayat daha sakin ve banliyöde evler Almanya kadar pahalı değil ve son olarak işçiler için vergi düşük.

Son düzenleme:
Nein, Östereich.

Avusturya da gelir düzeyi daha yüksek, herkes İngilizce biliyor, her 10 mağazadan biri Türk, meyve sebze hariç yiyecek daha ucuz, schengen vizesi ile komşu ülkelere geçiş çok kolay, hayat daha sakin ve banliyöde evler Almanya kadar pahalı değil ve son olarak işçiler için vergi düşük.

Kış mevsimi biraz sert oranın, bir de kiraları Almanya'ya göre daha pahalı diye görmüştüm.

Turistik olarak Roma coğrafyası(Türkiye, Yunanistan, Fransa, İtalya... gibi). Refah seviyesi olarak emin değilim ama Kuzey Avrupa ülkeleri olabilir, belki Estonya.

21 yaşındayım geçen yaz 2 ay Rotterdam'da tek başıma oda kiralayarak yaşadım dostum. Belçika, Almanya ve Hollanda'yı gezdim bu yaz yine 2 ay gidip daha fazla ülke gezmeyi planlıyorum. Bence Hollanda hepsinden çok daha güzeldi İngilizce konuşarak işlerinin %95'ini yapabilirsin neredeyse tek İngilizce bilmeyen oradaki araplar ve türkler :) özellikle insanları çok iyimser ve güler yüzlü sorun varsa yardımcı olabilirsem sorabilirsin. Bu arada ab vatandaşısın sanırım çok şanslısın vize için sürünüyorum ben 31 Mayıs'ta randevum var yine Hollanda vizesi için.
valla Hollandaya gitmeyi istiyorum ama valla bilemiyorum. Spor hedefim var şuan üni okuyorum ama yarıda bırakacağım büyük ihtimalle spor odaklı gideceğim gibi duruyor. Benim isteğim basic job ile iyi kötü geçinebilmek ve spor kariyerimi devam ettirmek. Almanyada ausbildung olayı var 3 sene mesleki eğitim görüp kalifiye eleman olabiliyorsun direkt o avantajı var. Eğer spordan ilerleyemezsem en azından Ausbildung yaparım Almanyada diye düşünüyorum. Valla Hollanda ile Almanya arasındayım çok kafam karışık.

Yeni konular

Geri
Yukarı