Avrupa'nın en iyi ülkesi nedir?

İskandinav ve Baltık ülkeleri. (Tabi size göre Avrupa'ya dahil ise)
Baltık ülkeleri aşırı fakir ülkeler hocam İskandinav ülkelerinde Norveç ve Finlandiya biraz ırkçı yaklaşıyor Türklere, İsveç hakkında pek bilgim yok.

Hangi geri kalan ülkelerine göre? Hollanda'yı bilmeyen insanlar Almanya öneriyor ne kadar komik.
Hollanda'da babam 2 ay kadar yaşadı güzel yer olduğunu ama sadece çoğu insanın çok sakat hareketler yaptığını söylüyor. Buda galiba uyuşturucu ve alkol tüketiminin ucuz ve yasal olmasından ötürüdür. (Not bu dediğim gece saat 9'dan sabah saat 8 e kadar geçerli.)

Van gölü kadar ülke hocam hem zengin değilseniz harcarlar orada sizi.

Avusturya ve Polonya. Hiç kimse kusura bakmasın, Almanya ekonomik gerileme yaşıyor bu haberlere ve medyayada yansıyor. Avusturya eşeğini sağlam kazığa bağlayarak halkı için tüm imkânları sağlıyor. Polonya zaten Avrupada medeniyetin beşiği. Fransa ve İngiltere çok ırkçı, İspanya çok pis, İtalya çok saygısız. Finlandiya ve Norveç'de çok ırkçı. İsveç ile diplomatik kriz yaşadığımız için ora hakkında yorumsuzum.

Boş alman hayrani bir çocuk daha.
Hocam dediklerinizin bazı kısmına katılıyorum ama Almanya kısmı hariç. Almanya Avrupa'nın en güçlü ülkesi. Resesyon, enflasyon, covid temelli gerileme Almanya'nın ekonomisine kalıcı darbe vuramaz. Hemen hemen İngiltere ve Fransa'nın toplam gücüne eşit. Sırf Covid yardımları 500 milyar Euro'nun üstündeydi. Kaldı ki Avusturya'nın, Fransa ve İngiltere'den çok eksik olduğunu düşünmüyorum ırkçılık bakımından. Belki Hollanda alternatif bir seçenek olabilir ama ben Almanya derdim.

Hocam dediklerinizin bazı kısmına katılıyorum ama Almanya kısmı hariç. Almanya Avrupa'nın en güçlü ülkesi. Resesyon, enflasyon, COVID temelli gerileme Almanya'nın ekonomisine kalıcı darbe vuramaz. Hemen hemen İngiltere ve Fransa'nın toplam gücüne eşit. Sırf COVID yardımları 500 milyar Euro'nun üstündeydi. Kaldı ki Avusturya'nın, Fransa ve İngiltere'den çok eksik olduğunu düşünmüyorum ırkçılık bakımından. Belki Hollanda alternatif bir seçenek olabilir ama ben Almanya derdim.

COVID temelli gerilemeden ötürü değil hocam. Rusya'nın baltık denizi doğal gaz hattını patlamasından ötürü ekonomisinde gerileme yaşayan Almanya, Ukrayna'ya verdiği tanklar ve silahlar yüzündende askeriyede gerileme yaşamaya başladı. Ben hayat pahalılığı demiyorum. Almanya çok para kaybedebilecek bir ülke çünkü dolara yatırımın son 3 yılda artması ve Amerikan toplu borsa çöküşü yüzünden ve doların değer kaybetmesi yüzünden Almanya altın rezervi değerini bir kez daha anladı. Ayricaliktan yeni geçen Olaf Scholz'un etkisiz ekonomik hamleleri ve siyasi falsolari Almanya'yı şu anda bir kartalın pencesinde ülke yapmakta. Ve Ordu'da son 12 yılda artan Neo-sağcılık sebebi ile de her an darbeye açık bir ülke konumuna sokmakta Almanya'yı. Euro değerli ancak dünya çapında geçerli bir para olmadığı için (dolar kadar) maalesef Almanya yerine ben her zaman tercihimi Polonya'da kullanırdım. Ayrıca konuyla alakasız ancak şu fiyaskoya bakmanı öneririm:Alman hemşire Covid-19 aşısı yerine tuzlu su enjekte etti

COVID temelli gerilemeden ötürü değil hocam. Rusya'nın baltık denizi doğal gaz hattını patlamasından ötürü ekonomisinde gerileme yaşayan Almanya, Ukrayna'ya verdiği tanklar ve silahlar yüzündende askeriyede gerileme yaşamaya başladı. Ben hayat pahalılığı demiyorum. Almanya çok para kaybedebilecek bir ülke çünkü dolara yatırımın son 3 yılda artması ve Amerikan toplu borsa çöküşü yüzünden ve doların değer kaybetmesi yüzünden Almanya altın rezervi değerini bir kez daha anladı. Ayricaliktan yeni geçen Olaf Scholz'un etkisiz ekonomik hamleleri ve siyasi falsolari Almanya'yı şu anda bir kartalın pencesinde ülke yapmakta. Ve Ordu'da son 12 yılda artan Neo-sağcılık sebebi ile de her an darbeye açık bir ülke konumuna sokmakta Almanya'yı. Euro değerli ancak dünya çapında geçerli bir para olmadığı için (dolar kadar) maalesef Almanya yerine ben her zaman tercihimi Polonya'da kullanırdım. Ayrıca konuyla alakasız ancak şu fiyaskoya bakmanı öneririm:Alman hemşire Covid-19 aşısı yerine tuzlu su enjekte etti
Hocam dediklerinizin çoğu doğrudur. Bahsettiğiniz siyasi karışıklıklar mevcut. Fakat, Almanya muhteşem üretim kapasitesine sahip bir ülke. Avrupa'yı bu denli tutan ülkedir kendileri, Avrupa'nın, Çin'idir. Üstelik bu kapasiteye yeni değil, yarım asırdan fazladır sahipler, ülke Doğu ve Batı olarak bölünmüşken bile. Tarihine baktığımız zaman bu gücün temeli 200-300 yıl öncesine gidiyor. Haklısınız, yarın Almanya'da ne olacağını hiç kestiremeyiz ama orada belirli bir dönem bulunmuş biri olarak şunu söyleyebiliyorum ki, Almanya olmadan diğer Avrupa ülkeleri bir adım ileriye gidemezler maalesef, kaldı ki bazıları bağımsızlıklarını düşünmek zorunda dahi kalabilir, ki buna Polonya örnek. COVID tek başına ekonomik gerilemeye sebep değil, ama çok büyük etkisi var. Dediğim gibi, sırf halka yapılan yardım Türkiye'nin yıllık geliri kadar neredeyse. Sizin de saydığınız sebepler de ülkeyi zora sokuyor ekonomik olarak. Ama yakın tarihlerde bu etkilerin gerileyeceğini düşünüyorum. Konuya dönmek gerekirse Polonya'da hiç bulunamadım. O yüzden alım gücü, medeniyet seviyesi, yaşam kalitesi, şehir olanakları nasıldır bilmiyorum. Almanya'yı tecrübe ettiğim için konu sahibine gönül rahatlığıyla önerebilirim.

İsviçre, kesinlikle gitmelisin. Yaşamasan bile git gör kesin tavsiyemdir. Çok güzel bir yer yıllardır usanmadım. İnsanlar çok nazik, sevecanlar ve tam anlamıyla doğa ile iç içeler.

isviçre çok güzel ama yaşam inanılmaz pahalı vs deniyor bilmiyorum.
Evet doğru pahalı😅 Fakat seni ve cebini zorlamıyor, çoğu şeye ayıracak para bulabiliyorsun ay içinde. Rahat geçinirsin tabi ki. Ha, pahalılın abartı olduğu bana göre İsviçre'de ki evler. Gerçekten pahalılar.

Merhaba arkadaşlar. Ben bu yıl içerisinde yurt dışına gitmeyi planlıyorum eğer olursa tabii ki. Avrupa'da nerelere gidilebilir? Almanya düşünüyorum ama dilini çok sevmiyorum. Hollanda olabilir orada halk İngilizce bayağı konuşuyor diye gördüm. Almanya - Hollanda arasındayım. Hangisinde daha rahat yaşanılır? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Aslında en büyük isteğim İngiltere'de yaşamak. Ana dili İngilizce olan iyi bir yer istiyorum. Kanada falan çok uzak diye oraları sildim gibi. İngiltere vize sıkıntısı olabilir kesin olmadığı için bilemiyorum. Şu anda aklımdakiler Avrupa olarak Almanya - Hollanda. Avrupa dışında İngiltere, bu ülkeler hakkında bilgisi olan varsa kıyaslayabilecek çok memnun kalırım. (bu arada ab vatandaşı olarak İngiltere'ye çalışma vizesi başvurusu yapsam fark yaratır mı? Ab vatandaşı veya Türk vatandaşı olarak vize başvurusu yapmak İngiltere için hiçbir fark yokmuş diye gördüm bu doğru mu bilen varsa çok iyi olur.)

Norveç İsveç Hollanda Belçika.

Bence Almanya Hollanda Avustralya 3'ünden biri ama Almanya ve Hollanda tercihimdir.

Avustralya okyanusta.

Merhaba arkadaşlar. Ben bu yıl içerisinde yurt dışına gitmeyi planlıyorum eğer olursa tabii ki. Avrupa'da nerelere gidilebilir? Almanya düşünüyorum ama dilini çok sevmiyorum. Hollanda olabilir orada halk İngilizce bayağı konuşuyor diye gördüm. Almanya - Hollanda arasındayım. Hangisinde daha rahat yaşanılır? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Aslında en büyük isteğim İngiltere'de yaşamak. Ana dili İngilizce olan iyi bir yer istiyorum. Kanada falan çok uzak diye oraları sildim gibi. İngiltere vize sıkıntısı olabilir kesin olmadığı için bilemiyorum. Şu anda aklımdakiler Avrupa olarak Almanya - Hollanda. Avrupa dışında İngiltere, bu ülkeler hakkında bilgisi olan varsa kıyaslayabilecek çok memnun kalırım. (Bu arada AB vatandaşı olarak İngiltere'ye çalışma vizesi başvurusu yapsam fark yaratır mı? AB vatandaşı veya Türk vatandaşı olarak vize başvurusu yapmak İngiltere için hiçbir fark yokmuş diye gördüm bu doğru mu bilen varsa çok iyi olur.)
İsveç, Norveç, Finlandiya, İsviçre ve daha bir sürü alternatif var. Ama ne olursa olsun Kanada.

Yeni konular

Geri
Yukarı