İngiltere'de 2 hafta için ne kadar para lazım?

Arsssl

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, başlıkta da yazdığı gibi İngiltere'ye 2 haftalığına okulumun hazırladığı gezi sayesinde gideceğim. Portsmouth Üniversitesinde kalacağım, Londra, Cambridge Portsmouth gibi şehirleri gezeceğim. Üniversite ücretsiz konaklama ve 3 öğün yemek imkanı sunuyor bu yüzden bunlara para ödemeyeceğim. Soruma gelecek olursak daha önce hiç yurt dışı deneyimim olmadı ve oradaki fiyatları bilmiyorum. Lise öğrencisiyim ve malum İngiliz Sterlini neredeyse 23 TL bu yüzden 400GBP gibi bir parayla gideceğim. Dediğim gibi konaklama ve yemek benim için sorun olmayacak bunları da göz önünde bulundurursak mesela Londra'da müzeye gitme veya 2 haftalık İngiltere turumda aileme küçük hediyeler alma veya üniversite dışında arada bir yemek yeme gibi şeyler için 400GBP yeterli olacak mıdır? İngiltere tecrübesi olanlar cevap verirse çok iyi olur şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu tür şeyler tamamen kişiye göre değişir. Dışarıda kendi istediğin restoranlarda yemezsen, toplu taşımayı haftalık/aylık sınırsız kartla ya da varsa grup aracıyla yaparsan, nehir gezintisi gibi pahalı özel turlara katılmazsan, kısacası grupla birlikte takılırsan 400 pound yeter.

İzin veriyorlar mı bilmiyorum ama serbest takılmak istersen o miktarın 2 katına ihtiyacın var. Taksi kullanırsan, iyi yerlerde yeme içme gibi şeyler yapmak istersen kafadan 5 ile çarp. :D

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı