Avuç içi terleme sorunu

129592

Kilopat
19 yaşındayım çocukluğumdan beri ellerim hep ıslak ıslak terler, doktora gittim tiroit bezlerim falan her şeyim normal çıktı ve kardeşimde de aynı sorun var. Önerdiğiniz bir doktor veya hastane var mı?

19 yaşındayım çocukluğumdan beri ellerim hep ıslak ıslak terler, doktora gittim tiroit bezlerim falan her şeyim normal çıktı ve kardeşimde de aynı sorun var. Önerdiğiniz bir doktor veya hastane var mı?
Kaç yıl gittim doktora hiçbir şey yapmıyolar valla, bendeki sorunda elimin sürekli soğuk olmasıydı. Kansızlık dediler daha sonra değerlerimi ölçtürdüm bir şeyi yok diyip gönderdiler valla. Bende en sonunda pes ettim kaç yıldır bu şekilde. :)

Terkur diye bi krem var, ben kullandım terlemeyi azaltıyor. Günlük kullanmanız gerekiyor fakat terlemeyince benim ellerim aşırı ısındığı için kullanmayı bıraktım.

Terkur diye bi krem var, ben kullandım terlemeyi azaltıyor. Günlük kullanmanız gerekiyor fakat terlemeyince benim ellerim aşırı ısındığı için kullanmayı bıraktım.
Benim ellerim hani çok suda kalırsın ellerin su toplar ya o şekilde avuç içlerim buruşuyor dediğiniz kreme bakıcam teşekkürler yanıtınız için.

Bir doktora gidip de onun dediği ile yetinmeyin. Mutlaka başka başka doktorlara gidin. Doğru tanı konulana kadar uzman hekimlere muayene olmaya çalışın.

Bu terleme sorununun nedeni bazen kan tahlilinde çıkmayabiliyor. Ben de kısa sürede çokça terlerim (ama ellerim hiç terlemiyor) ve kan değerlerim normal. Sanırım genetik bir şey bu.

El terlemesini ameliyat ile çözüldüğünü bir yakınımdan öğrendim. Onun da elleri çok terliyordu, ameliyat sonrası 6 ay kadar daha terleme olacak ardından elleri terlemeyecekmiş. Tabii bu durum, her kişide farklı olabilir. Bir de elektrik kullanılarak tedavi edildiğini duydum fakat nasıl bir şey olduğunu hiç bilmiyorum.

Siz önce doğru tanıya ulaşmaya gayret edin. Tedavi bir şekilde yapılır. Kafanıza göre ilaç asla kullanmayın. Daha beter olursunuz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı