Ay ve diğer gezegenler de Dünya gibi mi?

Fluuman

Centipat
Daha fazla  
Yani demek istediğim Dünya gibi içine giriliyor mu yoksa içi dışı taş şeklinde sadece yüzeyine mi iniş yapılıyor? Mesela Ay içi dışı taş mı yüzeyine mi iniş yapılıyor? Böyle ise yukarıdaki kısmına iniş yapılırsa alta gidilemez değil mi çünkü dünyanın içine girildiğinden her yere gidiliyor.

Yani demek istediğim Dünya gibi içine giriliyor mu yoksa içi dışı taş şeklinde sadece yüzeyine mi iniş yapılıyor? Mesela Ay içi dışı taş mı yüzeyine mi iniş yapılıyor? Böyle ise yukarıdaki kısmına iniş yapılırsa alta gidilemez değil mi çünkü dünyanın içine girildiğinden her yere gidiliyor.
Ne demek istediğinizi anlamadım, ama Ay'ın yüzeyi şimdilik verilen bilgilere göre kum gibi, yani basılabiliyor.

Merkür, Venüs, Ay, Mars ve diğer gezegenlerin uydularına ayak basabileceğiniz ortamlar bulunur. Ama Jüpiter, Satürn, Neptün ve Uranüs gibi gaz devlerinde ayak basacağınız bir ortam bulunmaz. Adı üstünde gaz. Ama benim bildiğim çekirdekleri katı. Satürn'ün çekirdeği demirden oluşuyormuş. Diğerlerini pek bilmiyorum.

Merkür venüs dünya mars bu gezegenlere ayak basabiliyorsun jüpiter satürn uranüs neptün bu gezegenlere ayak basamazsın çünkü gazdan oluşuyorlar girdiğin gibi fırtınadan ölürsün.

"İçine giriliyor mu?" derken? Biz Dünyanın içinde değiliz yüzeyindeyiz zaten.
Nasıl yüzeyi ya 🙂 astronot uzaydayken yüzeye ayak basıp şeklin üstünde mi geziyor ? İçine giriyor. İçinde de kara var Dünyanın. Şeklin yüzeyinde gezmiyoruz. Anlatabildim umarım 🙂 yani demek istediğim bunun yüzeyinde değiliz. Dıştan girmeye çalışınca içeri giriyorsun içerde de sular ve karalar var. İşte Ay da böyle mi diyorum yoksa içine girmeden direkt resmin görünen kısmınım dışına direkt ayak mı basılıyor ?

Dosya Ekleri

• 1000x563_cmsv2_54e085c2-e82e-5a2a-b78b-167df45d8849-3817418.jpg
    1000x563_cmsv2_54e085c2-e82e-5a2a-b78b-167df45d8849-3817418.jpg
    60,4 KB · Görüntüleme: 57
Aynı dünya gibi.
Bir topun yüzeyine dokunduğunuzu hayal edin öyle işte.
Tamam da Dünya topun yüzeyine dokunuyormuşuz gibi değil ki 🙂 abi dışında gezmiyoruz siz ne diyorsunuz ya 🙂 içine giriyoruz hatta adamım biri uzaydan atlıyor içine mi giriyor yüzeyine mi iniyor izler misin 🙂 sorum Ay da mı içine girilebilen bir şey yoksa yüzeyine mi iniyoruz 🙂

Yeni konular

Geri
Yukarı