Evren genişliyorsa gezegenler ve yıldızlar da genişliyor mu?

Hayır, evren genişledikçe gezegenler birbirinden uzaklaşıyor. Bundan 7-8 bin yıl sonra gezegenler o kadar uzaklaşacak ki, şu anda bildiğimiz bilgileri gelecekteki insanlar bilmeyecek.

:D evrenin genişlediği günümüzde çok net bir şekilde biliniyor ama teknoloji her gün geliyor ışık hızına ulaşmaya ramak kaldı.

:D evrenin genişlediği günümüzde çok net bir şekilde biliniyor ama teknoloji her gün geliyor ışık hızına ulaşmaya ramak kaldı.

Işık hızına ulaşamayız. (bence)
Garip bir ifade olmuş. Sanıyorum bin yerine milyon falan demek istedi. Gezegenler uzaklaştığında ya da göremediğimizde neden gelecek nesiller bizim bilgilerimizi bilemiyor onu anlamadım. Gezegenler o kadar uzaklaştığında dünya nasıl hala var oluyor onu da anlamadım 😅 muhtemelen konuya hakim arkadaş ama tam yazamadı kafasındakini. Açıklamaya gelir şimdi.

İlk önce milyar yazdım. Onu milyona çevirdim. Tam olarak kafama uymadı bine çevirdim.
Bizim bilgilerimizi tabii ki de bilecekler. Evren'i bilim insanları bile açıklayamıyor. Örneğin şu anda galaksimiz ve diğer galaksiler bilmediğimiz bir yere doğru çekiliyor.
Bendende küçük bir soru: Evren genişledikçe neden dünya yok olmak zorunda? (merak ettiğimden sordum, bu arada anlayış ile karşıladığın için teşekkürler)

Son düzenleme:
Bendende küçük bir soru: Evren genişledikçe neden dünya yok olmak zorunda?
Kastettiğim süreydi. Galaksilerin uzaklaşması tabii direkt Dünya'yı yok etmeyecektir de aletlerle zor görülecek kadar uzağa gittiklerine göre milyonlarca-milyarlarca yıl geçmiş demektir. Dünya henüz çocuk bir göktaşı olsa da Güneş ergenliğini geçti. Biz bir süre sonra savrulmasak bile Güneş ölürken bizi yok edecektir. O kadar zamanda kesin bize bir şey çarpacaktır. Hiç bir şey olmasa bile şuanda aslında çok geniş bir soğuk iklim sürecindeyiz. Dünya bir yerden sonra tekrar lavlarla kaplanacak ve yaşanmaz olacaktır. Yani bütün umuduz Elon Musk'ta, gezegenden kaçtık kaçtık 😂

Kastettiğim süreydi. Galaksilerin uzaklaşması tabii direkt dünya'yı yok etmeyecektir de aletlerle zor görülecek kadar uzağa gittiklerine göre milyonlarca-milyarlarca yıl geçmiş demektir. Dünya henüz çocuk bir göktaşı olsa da güneş ergenliğini geçti. Biz bir süre sonra savrulmasak bile güneş ölürken bizi yok edecektir. O kadar zamanda kesin bize bir şey çarpacaktır. Hiçbir şey olmasa bile şu anda aslında çok geniş bir soğuk iklim sürecindeyiz. Dünya bir yerden sonra tekrar lavlarla kaplanacak ve yaşanmaz olacaktır. Yani bütün umuduz Elon Musk'ta, gezegenden kaçtık kaçtık 😂

Gezegenimiz 40'lı yaşların ortasında diye biliyorum. Büyük ihtimal ya bir tane daha buz çağı başlayacak. Ya da bir göktaşı ile yok olacak dünya. Hatta ben size bir video bırakayım. Bu videoyu izlemiş birisi dünyanın nasıl yok olacağını az çok biliyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Evren'i bilim insanları bile açıklayamıyor.

Yeteri kadar bilinmediği için açıklayamıyor. James Webb bu yüzden gönderildi. Gelecekte ondan bile iyi teleskoplar olursa çok daha fazla bilgimiz olacaktır. "Dünya için çok geç, evren için çok erken doğduk." diye bir söz vardı.

Geri
Yukarı