Ay'a gitmek ne işe yarar?

Sen bana hakaret etmek için harcadığın enerjini keşke yazdıklarımı anlayabilmek için harcasaydın?
Aya çıkıldı. Ama bunu ABD nin dediği tarihte yapıp yapmadığı kesin değil.
Teknoloji güç odaklıdır, bilim de öyle.
Canım sıkıldı dur bilim üreteyim demez hiç bir ülke.
Ne özel sektör, ne üniversite hepsi kısıtlı. Finansal güçleri sonsuz olsa da Mevzuatı aşmak onlar için imkansız.

Sen bana hakaret etmek için harcadığın enerjini keşke yazdıklarımı anlayabilmek için harcasaydın?
Aya çıkıldı. Ama bunu ABD nin dediği tarihte yapıp yapmadığı kesin değil.
Teknoloji güç odaklıdır, bilim de öyle.
Canım sıkıldı dur bilim üreteyim demez hiç bir ülke.
Ne özel sektör, ne üniversite hepsi kısıtlı. Finansal güçleri sonsuz olsa da Mevzuatı aşmak onlar için imkansız.
Canı sıkıldığı için yapmıyorlar zaten. Ben de "ayy canım sıkıldı hadi bilim yapayım" mı diyorum? Yaptıkları çalışmalar 10 sene sonra 20 sene sonra ellerine fazlasıyla kar olarak geçiyor. Devlet ekonomik tarafına bakar bir çalışmayı desteklerken, bu bana nasıl geri dönüş yapar diye. ABD'nin o tarihte yaptığı fırlatmanın izleri daha sonradan fırlatılan araç ile doğrulandı. Ben senin yazdıklarını okumak için çaba sarfediyorum ama sen ufak da attığım makaleyi dahi okumuyorsun. Mevzuatı aşmanın imkanlı olduğunu sana kaçıncı defa söylediğim SpaceX şirketi gösteriyor bal gibi. Üniversiteler de anlaşmalı projeler yapıyorlar devlet ile, uğraşmaları gereken mevzuatı devlet hallediyor :) .

Ben bunu sorduğumda bayağı tepki aldım. Ama cevap gelmedi. Hala düşünüyorum. Sorduğum herkes "gövde gösterisi" diyor. Ki bence de öyle.

Şıracı bozacı ... Doğrulayan kim ? 😄

Tamam kardeşim Amerikan rüyanda sana iyi uykular.
Bu sözde iddiaların sanki senden çıkmış da ben Amerikan rüyasındayım öyle mi? 1969'da Ay'a gidilmediği yine Amerika'dan Bill Kaysing isimli biri tarafından yazılmış bir kitapta iddia edildi. Günümüzdeki komplo teorilerin de hepsi bu kitaba dayanıyor. Bu kitaptaki soruların hepsine teker teker cevaplar verildi ama okumayı araştırmayı bilene.
Şimdi mahalle kahvenizde hangi komplo teorilerini üretirsiniz size kalmış, hadi kal sağlıcakla. 😄

Maddenin kilogramı değil değeri önemlidir. En son okuduğum habere göre 22 katrilyon dolar değerli maden var. Bu madenin alabilirsek ekonomimizi düzeltmek ile kalmayız ayrıca ilk 10 bile gireriz.

Maddenin kilogramı değil değeri önemlidir. En son okuduğum habere göre 22 katrilyon dolar değerli maden var. Bu madenin alabilirsek ekonomimizi düzeltmek ile kalmayız ayrıca ilk 10 bile gireriz.
Hangi habermiş onun kaynağını paylaş merak ediyorum. Ek olarak eğer dediğin gibi bir maden olsaydı tüm ülkeler Ay madenciliği ile uğraşıyor olurdu. 😁

Hangi habermiş onun kaynağını paylaş merak ediyorum. Ek olarak eğer dediğin gibi bir maden olsaydı tüm ülkeler Ay madenciliği ile uğraşıyor olurdu. 😁
16 KATRİLYON DOLARLIK MADEN

Ay yüzeyindeki kraterler asteroid çarpmaları sonucunda oluşuyor. Asteroidlerin de değerli madenlerle dolu olduğunu biliniyor. Ay’da yer altı kaynaklarının 16 katrilyon değerinde oldu tahmin ediliyor.

Geri
Yukarı