Ay'a Gezegen Diyen YouTube Bilim Kanalı

O videonun linkini atar mısınız? Çok merak ettim izleyeceğim. Saniyesini de yazın. Hemen bulayım.
"Nasa bizi kandırıyor" formatında yapmış olduğu videolar:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Düz dünya ile ilgili çektiği videoyu bulamadım. Gelen tepkiler yüzünden kaldırmış olabilir.

Bugün bilim çevreleri tarafından kabul edilen teorileri bile eleştirmek, sorgulamak, tartışmak zorundayız. Hatta doğanın kanunlarını, yasaları bile sorgulamayız. Bu neden böyle ve neden böyle işliyor, diye sormalıyız. Çünkü bilim budur ve böyle işler. Bilim her zaman tartışmaya açıktır.

Dünya düz mü, diye düşünmek güzel bir şeydir çünkü arayış içerisine gireriz ve kendimizi geliştiririz. Özellikle bu tür sorular, sorgulamalar çocuklar için çok önemlidir.

Fakat bu tarz kanallar "Dünya düz mü" tarzında videolar çekerken ve kendi kafalarından teoriler oluştururken bilimden uzak teoriler oluşturuyorlar. Bilimsel teori olmadığı gibi ( Ki bir teorinin bilimsel olarak kabul edilmesi epeyce zor bir şeydir. ) bir de üstüne bilimin yalan olduğunu söylüyorlar. Bu şekilde asla tartışma ortamı yaratamazlar ve teorileri hayalden öteye geçemez. Genel olmaz, kişisel olur. Bilim değil, inanç olur.

Üstteki mesajlardan yola çıkacak olursak kanalın adı sanırım ismini anmayacağım o garip arkadaş. Kendisinden de bunu beklerdim zaten. Keşke bazı şeyleri yeni yeni öğrenmeye başlayan o küçük çocuklarda birazcık bilinç olsa da böyle kişilere bilmeden prim vermeseler. Bundan sonra araştırmalarına, öğrenimlerine doğru şekilde devam ederler umarım. Bu tarz şahıslar da tepki alınca sözde bilimsel videolarını silip, kendi çöplüklerinde yalanlarıyla yaşamaya devam etsinler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı