Ayak sakatlığı sonrası askerlik nasıl işler?

bushidoka

Centipat
Daha fazla  
Polatlı/Ankara topçu yedek subay.

Gaziantep'te yaşıyorum ve geçen hafta salı akşamı düşüp sağ ayak bileği bağlarımı zedeledim. Bu 10 günlük süreç içerisinde ayağımda yarım alçı varken askerlik şubesine giderek durumu belirttim. Beni aile hekimine sonrasında hastaneye sevk ettiler fakat emar çekilemediğim ve ayağım alçılı olduğu için bağların durumunu bilmiyorduk. Dün emar çekildim ve bugün devlet hastanesinde kendi doktoruma gidip emar sonucunu gösterdim ve bağlarım iyileşmiş. Yani emar temiz çıktı ve alçı da çıkartıldı. Bugün öğlen askerlik şubeyi arayıp durumu özetlediğimde hastane sevk işlemini iptal edemediklerini ve 16 Mayıs perşembe günü saat 8-11 arası sağlık kuruluna çıkmak zorunda olduğum söylendi ve telefonda konuştuğum askerlik şube memuru askerliğimin Haziran'a kaldığını söyledi ve ben bu ay gitmek istiyorum.
Sorum şu: 16 Mayıs perşembe günü sağlık kurulundan sonra askerlik şubesine giderek hemen askere sevk işlemlerimi halledip sonrasında birliğe teslim olmak için yola çıkabilir miyim yoksa askerliğim Haziran'a mı kaldı?

Yeni konular

Geri
Yukarı