Ayakkabı numarası nasıl ölçülür?

karul

Decapat
En son 2 yıl önce falan ayakkabı aldım fakat numarasını hatırlamıyorum. İçinde veya dışında yazmıyor. İnternetten yeni bir ayakkabı almayı düşünüyorum. Ayakkabı numaramı nasıl bulabilirim?

Ama bu arada markadan markaya kesimler, kalıplar biraz oynayabiliyor ama yaklaşık bulursunuz bu sayfadaki açıklamalarla

43'ten büyük olduğuna eminim. Bu sitede en fazla 43 var. Başka site vs. var mı?

Hocam tabloya bakarsanız genelde ya 6 ya da 7 mm farklar var en küçük numarayla ikinci numara arası hariç hep öyle ilerlemiş. Siz de ona göre yaklaşık bulabilirsiniz. Ya da "ayakkabı numarası hesaplama" diye aratıp farklı sitelerde bakabilirsiniz.

Decathlon da var.
FLO'da olması lazım, ayak boyunu ölçmeye yarayan bir alet vardı. Onlarla ölçebiliyorsunuz.
Eğer fiziksel bir aletten bahsediyorsanız yakınımda bu 2 mağaza da yok. Kargoyu bekleyemem. Site vb. bir şey ise atabilir misiniz?

Hocam tabloya bakarsanız genelde ya 6 ya da 7 cm farklar var en küçük numarayla ikinci numara arası hariç hep öyle ilerlemiş. Siz de ona göre yaklaşık bulabilirsiniz. Ya da "ayakkabı numarası hesaplama" diye aratıp farklı sitelerde bakabilirsiniz.

Bir bakayım. Umarım düzgün sonuç alabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer fiziksel bir aletten bahsediyorsanız yakınımda bu 2 mağaza da yok. Kargoyu bekleyemem. Site vb. bir şey ise atabilir misiniz?

Bir bakayım. Umarım düzgün sonuç alabilirim.
Sana en "net" çözümü söylüyorum. Rasgele ayakkabıcıya gir 1-2 tane ayakkabı dene 44 vb. Sonra bahane uydur gelicem de çık dostum. Hem numaranı öğrenmiş olursun :) Muhattap olmak istemiyorsan eğer, yardımcı olabilir miyim? Derler ise yok diyin deneyin ve sessizce çıkın :D

Geri
Yukarı