Ayasofya 15 Temmuz'da ibadete açılabilir

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sen biçe biçe Anadolu'ya girersen adamlar yapar tabii? burada din perverliği yapmayın lütfen. Ayasofya tek bir milletin değil, bir çok milletin kutsal mekanı. Yaptıkları doğru demiyorum fakat sen binlerce yıl orada hüküm sürmüşsün, birden Anadoluya geliyorlar kalelerinizi kuşatıp alıyorlar, yüzlerce yıllık kin var ortada. Adamları suçlayamazsınız.
Aynen reis. Onlar katliam yaparken izlememiz lazımdı. Hatta alkış tutmanız lazımdı. Hatta bize barbar dediklerinde, soykırım yaptıklarında madalya vermemiz lazımdı.

Hatta o senin kale dediğin yer çevrede bulunan küçük Türk yerleşkelerini yağlamayıp yok ederken, bizim "baba kale onların zaten sal gitsin" dememiz lazımdı.

Bu içkiden ben de istiyorum. Nedir bunun ismi cismi?

Aynen reis. Onlar katliam yaparken izlememiz lazımdı. Hatta alkış tutmanız lazımdı. Hatta bize barbar dediklerinde, soykırım yaptıklarında madalya vermemiz lazımdı.

Hatta o senin kale dediğin yer çevrede bulunan küçük Türk yerleşkelerini yağlamayıp yok ederken, bizim "baba kale onların zaten sal gitsin" dememiz lazımdı.

Bu içkiden bende istiyorum. Nedir bunun ismi cismi ?
Siz mantık yönünden bakmıyorsunuz. Adamları savunmuyorum fakat adamların dini Hristiyanlık. Üstüne üstlük dinleri değiştirilmiş. Adamlar inandıkları şeyi yapıyor hiç bir şekilde suçluyamazsınız. Diğer dinlerle savaşıyorlar en doğal hakları.

İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ Tarih bölümü öğrencisiyim. Hayatında göremeyeceğin kadar ingilizce makale yazdım, okudum. Nutuğun hem çevrilmiş versiyonunu hem Türkçe versiyonunu okudum. Üstüne 100 den fazla din savaşları konulu kitaplardan okudum. Ben daha ne anlatıyorum size bilinmez fakat, bu cahiliyeti üstünüzden silkmeniz dileyiğle.

O zaman haberlere çıkıp Kudüs bizimdir demeyelim bizde?
"Girdim ilim meclisine , eyledim kıldım talep ;
Dediler ilim geride , illa edep illa edep...
-Yunus Emre

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı