Ayasofya İmam'ından LGBT Tweet'i

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Gözümün içine gökkuşağının yandan yemişi bir bayrak sokup kulağımın dibinde "Saygı duyacaksınız!!" şeklinde bağırmadığı sürece isteyen insan istediği cinsiyet/obje ile ilişkiye girebilir umurumda değil beni de alakadar etmez zaten.
Ama yukarıdaki şekilde davranırsa homofibiğin önde gideni olurum.
Sende ''Saygı duyacaksın/Duymalısın!''

Evet,burası Laik bir Cumhuriyet adam istediği açıklamayı yapar.
Ona bir şey demiyoruz dini katmasına diyoruz Peygamber efendimiz ne demiş ? Başkalarının ayıbını herkese yaymayın . Bu adam dini savunuyorsa bunları dememesi gerektiğini herkes bilir ve 14 bin beğeni almış içler açısı.

Evet istediğini yapabilir ama bunu eleştirebiliriz.
Tamam adam LGBT'yi eleştiriyor görevi olarak
Ona bir şey demiyoruz dini katmasına diyoruz Peygamber efendimiz ne demiş ? Başkalarının ayıbını herkese yaymayın . Bu adam dini savunuyorsa bunları dememesi gerektiğini herkes bilir ve 14 bin beğeni almış içler açısı.
Siz yayıyorsunuz ?

Bayrak sallayanlara bende sinir oluyorum hocam ama normal bir vatandaş gibi hayatını yaşayana saygım sonsuz.

Aynı şekilde bende hocam.
Yani eşcinselsin, normalden/çoğunluktan farklısın okey.
Ama bundan banane yani değil mi?
Sokakta eş cinsel çift görsem bir şey demem ya da garipsemem ben ama tutupda böyle bayrak sallaya sallaya gezeni görsem cidden sinir olurum.

@Akdeniz1 Görevi LGBT'yi eleştirmek mi anlayamadım?

Laik ve resmî dini olmayan bir ülkede yaşıyoruz. Kimse sizi niye müslümansınız diye sorgulama hakkına sahip değilse sizde diğer insanların inandığı ve yaşadığı biçimi sorgulama ve laf etme hakkına sahip değilsiniz. Olay bu kadar basit. Gerisi boş laftan ibaret benim için.

Laik ve resmî dini olmayan bir ülkede yaşıyoruz. Kimse sizi niye müslümansınız diye sorgulama hakkına sahip değilse sizde diğer insanların inandığı ve yaşadığı biçimi sorgulama ve laf etme hakkına sahip değilsiniz. Olay bu kadar basit. Gerisi boş laftan ibaret benim için.
Aynen öyle, konuyu kilitleyen cümle bu olsa gerek.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı