Aygıt yöneticisinde onboard ekran kartı görünmüyor

imnotagamer

Megapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Elektronik Mühendisi
Windows 10 kullanıyorum. Format atalı 1-2 ay olacak. Ancak aygıt yöneticisinde onboard ekran kartının görünmediğini şimdi fark ettim. Gizli aygıt olarak da gözükmüyor. Bu bir sorunsa bu gibi başka sorun veya eksiklik olup olmadığını nasıl öğrenebilirim?

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Onboard ekran kartının gözükmesine gerek yok ki. Sizin görüntü aldığınız ekran kartı GTX 1050Ti.

Onboard ekran kartının gözükmesine gerek yok ki. Sizin görüntü aldığınız ekran kartı GTX 1050Ti.
Evet, kullanılmıyor ancak merak ettiğim durum şu; Windows 10 güncel, denetlediğim zaman "Güncelsiniz" diyor. Ama bu driver yok. Bunun gibi başka bir sürücünün olup olmadığını kontrol edebilir miyim?

BIOS onboard kartı sisteme bildirmiyor. O yüzden işletim sistemi için yok öyle bir kart :)
BIOS'ta onboard'ı açma gibi bir ayar olması olması lazım, açarsanız ona geçer.

Bilgisayar masaüstü bir bilgisayar ise ekran kartı takıldığında BIOS tarafından Dahili Grafik birimi kapatılır.
Evet masaüstü bilgisayarında yaşıyorum. Ayrıca şimdi farkettim, Intel ile alakalı "Program kaldır veya değiştir" kısmında sadece Network Connections programı kurulu. Merak ettiğim ise şu; başka eksik sürücü var mıdır sistemde ? Şimdi geri yükleme noktası oluşturdum. Anakart sitesinden güncel ses sürücüsünü kuracağım. Çünkü ses bazen gidiyor. Ses açma kapatma yerinden yukarı aşağı yapınca düzeliyor.

Sürücüleri kurunuz sorun bu olabilir.
Mesela şu an şuradan Audio sürücüsünü kurdum. Orada Nahimic 3 kurun diyor.

Ama Nahimic kurduğum zaman driver güncel değil veya sisteminiz desteklemiyor yazıyor.
Nahimic desteklenmiyormuş. Kurmaya gerek yok o zaman ama neden bunu yazmışlar anlamadım.

Başka sürücüleri nasıl kontrol edebilirim eksik olup olmadığını ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı