Aygıt yöneticisinde onboard ekran kartı görünmüyor

İkisini de güvenli mod ile kaldırın ve ilk başta "High Definition Audio Driver" ardından "HD Universal Driver" kurun.
Aygıt yöneticisinden kaldırmam gerekiyor sanırım. Burada sadece Realtek(R) Audio var. Onu mu kaldıracağım ? Program kaldırma yerinde gözükmüyor hiçbiri.

İlk önce bunu kaldırın zaten diğeri kurulmadığı için gözükmez, ardından aygıt yöneticisi altından hala gözüküyor ise oradan da kaldırın.
Ekran Alıntısı.PNG

Dosya Ekleri

• gözüken.png
    gözüken.png
    30,8 KB · Görüntüleme: 53
  • gözüken2.png
    gözüken2.png
    11,4 KB · Görüntüleme: 67
Sürücüyü Windows mu kurdu? Siz aygıt yöneticisi altından "sürücü ile birlikte kaldır" seçin ve kaldırın, sonra dediğim adımları izleyin.
Windows kuruyordu normalde ama bu sefer kurulmamış sanırım. Ya da benim mi kurmam gerekiyordu bilmiyorum. Şimdi dediğinizi yapınca Nahimic de çalıştı. Çok teşekkür ederim. Bu gibi farketmediğim başka sürücülerin kurulup kurulmadığı veya eksik ya da yanlış sürücülerin olup olmadığını kontrol etmemiz mümkün müdür ?

Bu işlerden anlamayan bir kullanıcı için anakartın sitesindeki verdiği Chipset, Ses, LAN, kullanıyor ise VGA sürücülerinin kurulması gerekli eğer kurmaz isek ne yazık ki Windows eski tarihlerden kalma bir sürücüyü kuruyor.

Bu işlerden anlayan bir kullanıcı anakart da kullanılan yonganın hangisi olduğunu öğrenip (Kullanım kılavuzundan) tüm yongaların sürücülerini kendi sitelerinden en son versiyonlarını indirmelerini tavsiye ederim.

Bu işlerden anlamayan bir kullanıcı için anakartın sitesindeki verdiği Chipset, Ses, LAN, kullanıyor ise VGA sürücülerinin kurulması gerekli eğer kurmaz isek ne yazık ki Windows eski tarihlerden kalma bir sürücüyü kuruyor.

Bu işlerden anlayan bir kullanıcı anakart da kullanılan yonganın hangisi olduğunu öğrenip (Kullanım kılavuzu dan) tüm yongaların sürücülerini kendi sitelerinden en son versiyonlarını indirmelerini tavsiye ederim.
LAN'ı oradan kendim kurmuştum. Son formatı o yüzden attım. 9. nesil işlemci için BIOS Update yaptıktan sonra Intel MAC adresi okunamadı diye internet erişimi sağlayamıyordum. MSI forumunda bir yetkili bu konuda yardımcı oldu. CMD'den flashı silip yeniden kurulum yaptık, ardından format attım ama bu tarz şeyleri kendisi kurar diyordum. Demek ki son sürüm olup olmadığı kontrol edilip ona göre işlem yapmak gerekiyormuş. Çok çok teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı