Ayıplı AirPods'u şikayet etmek

Yer
S.H.I.E.L.D.
Herkese merhabalar öncelikle. Teknosa'dan almış olduğum AirPods'un sağ tarafından çok az ses gelmesi sebebiyle ürünü yaşadığım yer de Apple servisi olmadığından Teknosa aracılığıyla 2 kere garantiye gönderdim. Ürünün sorunlu olduğunu ve değişim veya iade istediğimi de belirterek gönderim. Ancak Teknosa'nın ürünü gönderdiği KVK servisi 1. gönderişim de ürünün sorunsuz olduğunu söyleyerek geri gönderdi. 2. gönderişim de ise temizleyip gönderdiğim ürünün kirli olduğunu söyleyerek 101 TL istedi ancak ben bu ücreti ödemedim ve ürünü geri istedim. KVK ürünün sorunlu olduğunu kabul etmiyor ve değişim onarım veya iade gibi işlemleri yapmamakta. Ayrıca cihaz sorunlu olduğu için ben de cihazı kullanamamaktayım. Bu sebeplerden dolayı ürün geldiği zaman tüketici hakem heyetine başvurma kararı aldım ancak hangi firmadan şikayetçi olacağımı bilmemekteyim. Bu durum da KVK'dan mı şikayetçi olmalıyım yoksa Teknosa'dan mı?

Bildiğim kadarıyla Teknosa ürünün sadece satışından ve KVK ile aranızda aracı gibi iş görmekten mükellef. Yani KVK'nın eline ulaştıktan sonra Teknosa aradan çıkmış oluyor. Ama en başında da Teknosa sorunlu ürün sattığı için, sorunun kaynağı Teknosa oluyor. Yani bence Teknosa'dan şikayetçi olmanız gerekiyor.

Bildiğim kadarıyla Teknosa ürünün sadece satışından ve KVK ile aranızda aracı gibi iş görmekten mükellef. Yani KVK'nın eline ulaştıktan sonra Teknosa aradan çıkmış oluyor. Ama en başında da Teknosa sorunlu ürün sattığı için, sorunun kaynağı Teknosa oluyor. Yani bence Teknosa'dan şikayetçi olmanız gerekiyor.
Ürün Teknosa aracılığıyla garanti servisine yollandıysa direkt Teknosa ile halletmeniz gerekiyor bu işi. İade/değişimi onlar yapmak zorunda diye biliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı