4 Nisan 2021 Apple.com AirPods rezaleti

mhd123

Decapat
Merhaba sevgili okurlar yazımı diğer sosyal medya hesaplarınızda paylaşırsanız bana çok yardımcı olursunuz. Olayı anlatmaya başlıyorum 2020 yılının ağustos ayının 8. gününde apple.com.tr'den bir AirPods aldım. Aldığım günden itibaren sağ kulaklık kutu ile temassızlık yapıyor ve şarj olmuyordu bahsettiğim temassızlık olayı sıklıkla başıma geliyordu.

Kulaklığı zaten oldukça az kullanıyordum fakat kulaklığı açınca sürekli sağ taraftaki kulaklığın şarjı sıfır, sol taraftaki kulaklığın şarjı yüzde yüz olarak gözüküyordu. Bende Apple ile konuşup garanti ile ilgili yardım almak istedim. Bana şehrimdeki KVK teknik servisine götürmemi söylediler.

Kulaklığı götürdüm verdim 1 hafta sonra bana kulaklıkta sorun olmadığını söylediler ben de bu süre zarfında kulaklığın sorunları ile ilgili video ve fotoğraflar topladım sonra kulaklığı tekrar KVK servisine verdim. Yaklaşık 3 gün sonra bana kulaklığı kılıftan çıkaramadıklarını bu sebeple inceleyemediklerini söyleyip geri gönderdiler.

Kulaklığı kılıfından çıkararak bir kez daha KVK servisine verdim ve sorunu oradaki teknisyene gösterdim sorunu kabul edip cihazla ilgilenecekleri sorun varsa sorunlu olan kutuyu veya kulaklığı değiştirip geri vereceklerini söylediler. Ben ise zaten yasal olarak hakkım olduğu için değişim değil para iadesi istedim KVK serivisi böyle bir şey yapamayacaklarını iade için Apple.com ile görüşmem gerektiğini söyledi. Bu gün Apple destek ile görüştüm ve bana dalga geçer nitelikte iade yapmıyoruz isterseniz tüketici hakem heyetine gidin dediler.

Ben ise iade zaten benim yasal hakkım neden iade kabul etmiyorsunuz dedim ve bana tekrar tüketici hakem heyetine gitmem söylendi ne yapmalıyım yardımcı olursanız çok sevinirim. Konuyla ilgili dokümanlar.

AirPods'un sorunu ile ilgili:

IMG_0514 (1).PNG

IMG_0515 (1).PNG

IMG_0516.PNG

IMG_0517.PNG

IMG_0518.PNG

IMG_0567.PNG

Apple destek ile konuşmam:

APPLE 1.png

Apple konuşma 2.png

1. düzenleme : Sevgili okurlar kabul edilen değişim sadece sağ kulaklık veya kutuyu kapsayacak . Yasal olarak iade hakkım var konuyla ilgili resmi belge burada Tüketici.hakları (İlk maddeyi okumanız yeterli) . Cayma hakkı 14 gün içerisinde online olarak alınan bir mal için geçerli ve herhangi bir kusura gerek yok , ben garantiden yararlanmak istiyorum ve bu süre 2 yıl geçerli .

Son düzenleme:
Hocam yanlış anlamayında Ağustos 2020'de almışsınız ürünü iade etmek istememeleri normal değil mi? Yasal hakkınız 14 gün diye biliyorum ben.

Hocam yanlış anlamayında ağustos 2020'de almışsınız ürünü iade etmek istememeleri normal değil mi? Yasal hakkınız 14 gün diye biliyorum ben.

İyi de ürün sorunlu. Yasal hak aldığında bir sorun olmasa bile keyfiyen veya beğenmediğin için iade etme hakkın (en azından ben öyle biliyorum. Ayıplı mal sonuçta. Hatalıysam bilgilendirirseniz makbule geçer.).
Adamlar da kaşınıyorlar zaten. Çok böyle konu gördüm, ilk defa tüketici hakem heyetine gidin diyeni gördüm :D

6 aylık bir kulaklığı hiçbir marka iade almaz diye düşünüyorum (tüketici hakem heyetine başvurmadan) alan varsa söyleyin merak ettim. KVK'nin yaptığı tam bir rezillik. Tüketici hakem heyetine gidin dedikleri gibi. Daha önce benim de işim tüketici hakem heyetine düşmüştü işlemler gayet kolay ve normal bir devlet dairesi gibi uğraştırmıyorlar sizi. 2020 döneminde şikayet üzerine açılan davaları %95 oranında tüketici kazanmıştı diye hatırlıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı