Aynada güzel çıkıp kamerada kötü çıkmak

DarkSummer

Decapat
Merhaba sorum şu ben ve birçok insan aynada güzel çıkıp kameralarda kötü çıktığını biliyordur. Kendimden örnek vereyim aynada farklı fotoğrafta farklı ve video da farklı çıkıyorum eğer ışığı az bir ortamda video çekersem aynadaki ile arasında bayağı fark var ancak herhangi bir saatte flaşlı video çektiğimde aynadaki ile hemen hemen benzer olduğumu görüyorum bu duruma göre hangisi benim gerçek görüntüm?

Başkasının gözünden siz aynada gördüğünüz halinizin ters halisiniz. Tamamen bununla alakalı. Ha tabi telefon kamerasının kaliteli olduğunu varsayarak bu yorumu yapıyorum.

Kalitesizse daha yakışıklı çıkarsınız :) Ayrıntılar arttıkça gerçeğe yakın bir görüntü elde edersiniz. Tabi ışıklandırma da önemli. Kimse sizi günlük hayatta flaşın altında ya da karanlık ortamda görmüyor. Normal dışarıda birisinin sizi çektiği fotoğraf gerçek görüntün.

Başkasının gözünden siz aynada gördüğünüz halinizin ters halisiniz. Tamamen bununla alakalı. Ha tabii telefon kamerasının kaliteli olduğunu varsayarak bu yorumu yapıyorum.

Ben kendim şöyle bir şey düşündüm hocam mesela aynada kendimize baktığımızda bizim solumuz orada sağ olarak gözüküyorya aynısı bizi karşıdan gören kişi bizim solumuzu kendince sağ tarafından görüyor aynadaki mantık bu değil mi biz kendimizi karşıdakinin gördüğü şekilde görmüyor muyuz bu durumda.

Merhaba sorum şu ben ve birçok insan aynada güzel çıkıp kameralarda kötü çıktığını biliyordur. Kendimden örnek vereyim aynada farklı fotoğrafta farklı ve video da farklı çıkıyorum eğer ışığı az bir ortamda video çekersem aynadaki ile arasında bayağı fark var ancak herhangi bir saatte flaşlı video çektiğimde aynadaki ile hemen hemen benzer olduğumu görüyorum bu duruma göre hangisi benim gerçek görüntüm?
Konu ile ilgili bir video:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı